У США вивчають радіосигнал, який міг бути посланий позаземною цивілізацією

31 серпня 2016 в 02:30

Сигнал прийшов із зоряної системи HD 164595.

радиотелескоп Very Large Array в Нью-Мексико
Американські вчені протягом двох днів вивчають підозрілий сектор в космосі
hdstockphoto.com
Фахівці американського Дослідницького центру SETI, що займається пошуком позаземного життя, вивчають дивний потужний радіосигнал, який був отриманий в травні 2015 року одним з радіотелескопів в Росії, пише Reuters.

Сигнал прийшов із зоряної системи HD 164595, яка знаходиться в 94 світлових роках від Землі. На думку фахівців, його потужність вказує на неприродне походження.

За наявними даними відомо, що в системі, звідки прийшов сигнал, перебуває лише одна планета, і її орбіта проходить дуже близько від зірки, щоб на поверхні могло існувати життя. Однак, як зазначив директор SETI Сет Шостак, не виключено, що в HD 164595 є й інші планети. При цьому сам він налаштований на рахунок знахідки вельми скептично.

"Не думаю, що ми ставимося до цього дуже серйозно", - сказав він і додав, що росіяни зафіксували сигнал тільки один раз, хоча вивчали HD 164595 близько 40 разів.

За словами Шостака, якщо б російські вчені дійсно підозрювали, що мова йде про послання від інопланетної цивілізації, то вони б повідомили про знахідку раніше, а не чекали більше року. Їх американські колеги досліджують даний сектор вже на протязі двох днів.

Читайте також: Яскравість "зірки інопланетян" продовжує загадково знижуватися – вчені

Нагадаємо, 24 серпня стало відомо про відкриття землеподібні планети біля Проксими Центавра. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 млн кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніше Сонця. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати воді в рідкому стані.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...