У США розсекретили відео випробувань ядерної зброї

16 березня в 14:00

У період з 1945 по 1962 рік США провели 210 випробувань ядерної зброї в атмосфері.

Ядерный взрыв
Опубліковані відео випробувань ядерної зброї
Вченим з Національної лабораторії імені Лоуренса Лівермора вдалося домогтися від влади США розсекречення близько 750 відеозаписів випробування ядерної зброї. Як наголошується на сайті лабораторії, домогтися розсекречення вдалося в рамках масштабного проекту з пошуку і відновлення подібних записів.

На сайті лабораторії зазначається, що з 1945 по 1962 рік в США було проведено 210 випробувань ядерної зброї в атмосфері, які були зняті з різних ракурсів великою кількістю камер. У результаті було отримано близько 10 тисяч засекречених відео, які зберігалися в архівах.

Дослідники відзначають, що ці відеозаписи не тільки "припадали пилом на полицях", але і псувалися, в результаті чого записані на них дані могли бути назавжди втрачені для історії. Протягом п'яти років співробітники лабораторії збирали ці відео і відновлювали їх. У результаті ними було отримано 6,5 тисяч відео з передбачуваних 10 тисяч. В рамках проекту вчені відсканували 4,2 тисячі фільмів, 750 записів з яких були розсекречені.

Читайте також: Трамп пообіцяв не дати Ірану завестися ядерною зброєю

Перше випробування ядерної зброї відбулося 16 липня 1945 у США. Менше, ніж через 2 місяці дві ядерні бомби були скинуті на японські міста Хіросіму і Нагасакі. Відтоді жодна ядерна бомба не була використана в якості зброї. Однак, було здійснено тисячі випробувань ядерної зброї, переважно двома країнами - СРСР і США в період холодної війни.

Раніше в мережі з'явилася анімована карта всіх ядерних вибухів в історії планети, починаючи з 1945 року.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...