У США дитину вдалося повністю вилікувати від ВІЛ

4 березня 2013 в 09:00

У США зафіксовано випадок повного одужання дитини, яка народилася з ВІЛ. Особливий інтерес випадок викликає через застосування саме стандартної терапії, але початої у перші години життя.

ВИЧ/СПИД
У США лікарі вилікували від ВІЛ-інфекції дворічну дівчинку
В американському штаті Міссісіпі зафіксований унікальний випадок повного одужання дитини, яка народилася з вірусом імунодефіциту людини, що викликає захворювання - ВІЛ-інфекції, остання стадія якої відома як синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

Мова йде про дівчинку у віці 2,5 років, якій вдалося повернути здоров'я завдяки "агресивному лікуванню препаратами відразу ж після її народження".

Методика полягає в високоактивній антиретровірусній терапії, що складається з одночасного прийому трьох-чотирьох сильнодіючих препаратів. За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), вона не застосовується з перших днів життя хворого, оскільки не завжди можна відразу поставити правильний діагноз на ВІЛ.

Ймовірність точного діагнозу, відзначають у ВООЗ, становить від 15% до 45%. Як правило, таку терапію починають використовувати лише після всіх необхідних тестів, через чотири–шість тижнів.

Завдяки цьому незвичайному випадку може змінитися вся система догляду за сотнями тисяч дітей, народжених з ВІЛ-інфекцією. Якщо подальші дослідження підтвердять ефективність такої схеми лікування, то вона може отримати широке поширення.

Медикам стало відомо про лікування дівчинки після того, як проведене обстеження показало, що в організмі дитини не залишилося слідів ВІЛ-інфекції.

"Це просто неймовірно. Дитина проходила курс агресивного лікування, а потім його припинила і повністю видужала. Після припинення курсу, як правило, пацієнти вмирають протягом декількох тижнів", - сказала провідний спеціаліст дослідження даного випадку Дебора Персо з Центру Джона Хопкінса у Балтіморі (штат Меріленд).

При цьому вона додала, що говорити про новий спосіб лікування від СНІДу поки передчасно, оскільки це поки поодинокий випадок.

Перший випадок лікування ВІЛ-інфекції був зафіксований у 2007 році в Берліні, коли інфікованого вірусом чоловіка вдалося вилікувати завдяки трансплантації кісткового мозку.

Читайте також:

У Франції почалися випробування вакцини проти ВІЛ

Іспанські вчені навчилися блокувати проникнення ВІЛ у імунну систему

Україна лідирує в Європі за рівнем розповсюдження СНІДу

В Україні лише кожен четвертий ВІЛ-інфікований отримує необхідне лікування

За матеріалами: ИТАР-ТАСС
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...