У Плутона може бути вдвічі більше супутників, ніж відомо

Поділитися
У Плутона може бути вдвічі більше супутників, ніж відомо Кадр комп'ютерної симуляції, що зображає бінарну систему Плутона і Харона (у центрі). Білими яскравими точками показані відомі супутники - P5 (неоф. Цербер), Нікта, P4 (неоф. Вулкан) і Гідра © © NASA
Нові супутники, "прогнозовані" комп'ютерною програмою, можуть бути настільки малими, що навіть такий потужний пристрій як телескоп Hubble не зможе їх помітити.

Нова теоретична динамічна симуляція показала: карликова планета Плутон може мати близько десяти природних супутників. Програма була створена Скоттом Кіоном (Scott Keyon) з Гарвардського центру астрофізики і Бенджаміном Бромлі (Benjamin Bromley) з університету Юти.

Космічний телескоп Hubble раніше визначив, що навколо Плутона обертаються чотири крихітних тіла, однак інші супутники, "прогнозовані" комп'ютерною програмою, можуть бути настільки малі, що навіть такий потужний пристрій як "Хаббл" не зможе їх помітити.

Нагадаємо, що вже відомі супутники називаються Нікта, Гідра, Цербер і Вулкан. Останні дві назви були присвоєні місяцям Плутона в ході інтернет-голосування, що закінчилося 27 лютого 2013 року. (Назви ще треба затвердити Міжнародним астрономічним союзом.)

Учені NASA планують, що в липні 2015 року космічний зонд місії New Horizons прибуде до крижаного карлика. Головною метою польоту цього апарату є докладне вивчення далекої планети і всього, що знаходиться навколо неї. Проте вже в 2012 році, коли був відкритий п'ятий супутник Плутона, астрономи зрозуміли, що він може представляти небезпеку для місії New Horizons.

Тепер же планетологи NASA і керівники місії розмірковують змінити траєкторію польоту космічного зонда. Тепер їм потрібно вибрати між польотом апарату на безпечній відстані з можливою втратою деяких цікавих подробиць і ризикованим наближенням до Плутона і його численних супутників.

Додамо, що така чимала кількість супутників могла утворитися в ході зрощення матеріалу з навколопланетного диска, як це сталося з місяцями Юпітера.

Цікаві також "відносини" між Плутоном і Хароном. Ще в 2006 році деякі вчені пропонували визначити ці дві планети як бінарну систему. Однак статус планети отримав тільки Плутон, що згодом викликало деякі проблеми з розрахунками. !zn

Читайте також:

Новеньким супутникам Плутона вибрали імена

Учені виявили зірку з найпотужнішим магнітним полем

Астрономи-любителі побачили падіння астероїда на Юпітер (ВІДЕО)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі