Творець Linux отримав технологічну Премію тисячоліття і 600 тис. євро

13 червня 2012 в 14:51
Премія тисячоліття в галузі технологій вручається раз на два роки за досягнення, що змінили якість життя людей і підштовхнули вчених до нових досліджень. Розробку ядра Linux Торвальдс розпочав у 1991 році, і відтоді програмісти витратили на його поліпшення 73 тис людино-років.
linus_torvalds_lks8.jpg
desktoplinux.com

Лінус Торвальдс став володарем Премії тисячоліття в галузі технологій (Millennium Technology Prize 2012). Він розділив приз з японським ученим Сін'я Яманака, повідомляє Технологічна академія Фінляндії, яка вручає премію.

Торвальдс отримав нагороду за створення ядра Linux, а Яманака - за відкриття нового методу отримання індукованих стовбурових клітин. Розробки японського вченого можуть бути використані для створення імплантатів тканин, а також для боротьби з раком, діабетом і хворобою Альцгеймера.

Це перший випадок, коли премія присуджується двом людям одночасно. Розмір нагороди становить 1,2 мільйона євро. Торвальдс і Яманака отримають по 600 тисяч євро кожен. Приз вручає президент Фінляндії. Зараз цю посаду обіймає Саулі Нііністе.

Премія тисячоліття в галузі технологій вручається раз на два роки за досягнення, що змінили якість життя людей і підштовхнули вчених до нових досліджень. У минулому нагороду отримували програміст Тім Бернерс-Лі, біотехнолог Роберт Лангер і фізик Міхаель Гретцель.

До розробки ядра Linux Торвальдс розпочав у 1991 році. Ядро поширюється на умовах ліцензії GNU, але Торвальдс продовжує контролювати випуск його «офіційних» версій. Технологічна академія Фінляндії відзначає, що програмісти витратили на поліпшення ядра 73 тис. людино-років.

Читайте також:

На початку 2012 року з'явиться комп'ютер за 25 доларів

Intel збирається випустити планшети на базі власної операційної системи

Творці OpenOffice.org створили ще один безкоштовний редактор

Зростає популярність Linux у мобільних і вбудованих рішеннях

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...