Топ Новини

ЦРУ використовує Twitter і Facebook для відстежування ситуації у світі

6 листопада 2011 в 10:21
Центральне розвідувальне управління США (ЦРУ) відстежує події у світі через мікроблоги типу Twitter, соціальну мережу Facebook і її аналоги. Така інформація міститься в ексклюзивному інтерв'ю Associated Press Дага Накіна - глави Центру аналізу відкритої інформації спеціального підрозділу ЦРУ.

За його словами, щодня співробітники Центру переглядають величезні об'єми інформації, що знаходяться у відкритому доступі у всесвітній павутині, і на основі отриманих даних складають доповідь для президента США Барака Обами. Так, наприклад, щодня видно до 5 тис. повідомлень в Twitter. Крім того, аналітики проводять огляд преси і телебачення, слідкують за соціальними мережами і блогами, а також випусками радіостанцій.

За словами Д.Накіна Центр аналізу відкритої інформації був створений після рекомендації Комісії з подій 11 вересня 2001 року зосередитися на боротьбі з тероризмом і протидіяти його поширенню. Завдяки діям декількох сотень співробітників центру у Білий дім надходять доповіді, що містять огляди громадської думки в світі, а також прогнози можливих терактів, повстань та інших безладів.

Зараз основна увага ЦРУ зосереджена на аналізі соціальних ресурсів. Такий пріоритет було задано після "Зеленої революції" в Ірані в 2009 році, яка почалася після офіційного оголошення підсумків президентських виборів - перемоги Махмуда Ахмадінежада. Тоді завдяки закликам, що швидко поширилися в інтернеті, прибічники його опонента вийшли на демонстрації, внаслідок чого владі довелося закрити доступ до соціальних мереж.

Значну роль соціальні мережі зіграли і у відстежуванні громадської думки про усунення терориста №1 Усами бін Ладена. Так влада США змогла дізнатися, в яких країнах їх операцію засудили (як відзначається, серед них, судячи з повідомлень в Twitter, виявився Китай).

На думку Д.Накіна, наступне покоління соціальних мереж запропонує користувачам більш строгу політику безпеки, і інформація, що зараз знаходиться в мережі у відкритому доступі, буде доступна тільки за підпискою. Такі мережі першими стали використовувати члени руху "Талібан". Проте Д.Накін упевнений, що його колеги зможуть адаптуватися до подібних змін точно так, як і адаптується супротивник.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...