Світовий ринок персональних комп'ютерів переживає рекордний спад

11 квітня 2013 в 12:55

Споживачі все частіше відмовляються від придбання нових комп'ютерів на користь планшетів і смартфонів. Зафіксовано найбільше падіння продажів ПК за 17 років.

Дві найбільші дослідницькі компанії комп'ютерного ринку, IDC і Gartner, підбили підсумки діяльності галузі у першому кварталі 2013 року. Обидві компанії говорять про масштабне падіння продажів персональних комп'ютерів, пов'язане з переходом користувачів на планшети і ноутбуки, а також зі слабкими продажами Windows 8.

За оцінками компанії IDC, у першому кварталі продажі нових клієнтських комп'ютерів (ПК і ноутбуків) знизилися на 14% від рівня минулого року - це найбільше падіння за ті 17 років, що IDC веде моніторинг ринку. Такого падіння у західних країнах не було навіть на початку 2000-х, коли луснула так звана "бульбашка доткомів".

За методикою підрахунку Gartner, падіння склало 11,6%. Тут кажуть, що даний показник падіння став найсильнішим за останні 13 років. Обидві компанії раніше попереджали про ймовірне падіння у першому кварталі 2013 року, однак і IDC і Gartner закладали падіння на рівні 7-8%.

Незалежні аналітики говорять, що споживачі відмовляються від придбання нових комп'ютерів і або взагалі нічого не купують через важку фінансову ситуацію, або купують смартфони чи планшети.

Обидві компанії вказують на те, що падіння продажів відзначено на всіх ключових напрямках - у США, Європі та Азії, а також у всіх основних виробників - Hewlett-Packard, Dell, Asus і Acer. Лише Lenovo показала зростання у порівнянні з минулим роком, але, як відзначають аналітики, воно відбувається завдяки зростанню внутрішнього китайського споживання, а також значним заходам офіційного Пекіна, спрямованим на покупку китайської високотехнологічної техніки жителями сільських районів Китаю.

Ще однією фундаментальною причиною падіння стала Windows 8. Точніше той ефект очікувань, які не виправдалися. Масовий споживач віддає перевагу купити новий iPad, ніж "комп'ютер-середнячок" з Windows 8 на борту.

Джей Чоу, аналітик IDC, говорить, що ситуація на ринку ПК зараз виглядає плачевною і немає ніяких передумов до того, щоб у найближчому майбутньому вона виправилася.

За підрахунками IDC, у звітному кварталі на ринок було поставлено 76,3 млн нових комп'ютерів і ноутбуків. За метрикою Gartner, продажі склали 79,2 млн нових ПК.

Аналітичні компанії говорять, що в середньому у світі щорічно продаються по 350 млн нових комп'ютерів, але цього разу IDC і Gartner очікують продажу приблизно 200 млн нових комп'ютерів.

Читайте також:

Apple запатентувала ручку-комп'ютер

Російський дизайнер створив літаючу комп'ютерну мишу

За матеріалами: cybersecurity.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...