Топ Новини

Супервірус Flame розробили США та Ізраїль, щоб уповільнити іранську ядерну програму

20 червня 2012 в 07:14
Віруси Flame і Stuxnet - це лише елементи ширшої кампанії США та Ізраїлю, яка триває й зараз, з метою відтермінувати створення Іраном ядерної зброї.

США та Ізраїль спільно розробили вірус Flame, що збирав розвіддані для підготовки кібердіверсіі, стверджує The Washington Post,, посилаючись на «західних чиновників, обізнаних про ці роботи».

«Диверсія мала відкласти ситуацію, коли Іран буде здатний розробити ядерну зброю», - пишуть журналісти Еллен Накасіма, Грег Міллер і Джулі Тейт.

За словами джерел, вірус таємно збирав інформацію в іранських комп'ютерних мережах і постійно надсилав розвіддані. «Операція за участю Агентства національної безпеки США, ЦРУ та ізраїльських військових містила, зокрема застосування руйнівних комп'ютерних програм типу вірусу Stuxnet для того, щоб викликати збої іранського уранозбагачувального устаткування», - йдеться в статті.

- Вірус Stuxnet атакував ядерні об'єкти Ірану за наказом Обами

На думку експертів, це була перша послідовна кампанія кібердіверсій проти недруга Сполучених Штатів.

Неназваний відставний співробітник розвідки США стверджує: Flame і Stuxnet - це лише елементи ширшої кампанії, що триває досі. «Збір інформації за допомогою комп'ютерів про іранську програму просунувся набагато далі», - додало джерело.

Минулого тижня експерти «Лабораторії Касперського» зробили висновок, що у Flame і Stuxnet є спільні елементи коду, і, значить, ці два проекти здійснені однією і тією ж організацією. «Flame розробляли як мінімум п'ять років тому під час секретної операції «Олімпійські ігри», - пише газета, посилаючись на інформованих держслужбовців та експертів.

За допомогою вірусу США та Ізраїль прагнули уповільнити іранську ядерну програму, послабити необхідність в ударі звичайною зброєю й вигадати більше часу на дипломатичні зусилля та санкції. Застосовували також традиційний саботаж: наприклад, Ірану постачали несправні компоненти центрифуг, мовиться в статті.

Відставний американський розвідник натякнув газеті: хоча з вірусами Stuxnet і Flame можна боротися, «це не означає, що інші інструменти не введені в гру або не діють ефективно». Такі інструменти розробляють елітні спецслужби США - Агентство національної безпеки і ЦРУ. Обидві спецслужби аналізують рапорти «вірусів-шпигунів» і продовжують розробки нової кіберзброї. За словами джерел, найскладніше - не нанести хакерську атаку, а таємно проникнути в комп'ютерну мережу і стежити за нею постійно.

«Незважаючи на спільні розробки шкідливого ПО, США та Ізраїль не завжди координували свої атаки», - відзначає газета. За даними видання, в квітні «ізраїльські атаки на міністерство нафти та об'єкти нафтоекспорту Ірану викликали лише дрібні збої». Іран розслідував інциденти і виявив вірус Flame. «Деякі співробітники розвідки США були шоковані тим, що одностороннє вторгнення Ізраїлю спричинило за собою виявлення вірусу та контрзаходи», - зазначають автори статті. ! Zn

Читайте також:

«Лабораторія Касперського» виявила найскладніший вірус

Шеф Пентагону порівняв можливі кібератаки на США з другим Перл-Харбором

ФБР розслідує витік інформації про кібератаку на ядерні об’єкти Ірану

Президент Ірану визнав, що черв’як Stuxnet завдав шкоди ядерній програмі країни

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...