Топ Новини

Створено комп'ютер, що розпізнає брехню за рухом очей

3 квітня 2012 в 08:40
Американські вчені розробили комп'ютер, який за рухом очей людини може визначити брехню і правду. Система змогла успішно визначити брехню у 82,2% випадків, тоді як у досвідчених слідчих цей коефіцієнт склав близько 60%.
images (1).jpg
hombiz.ru

Вчені з Університету штату Нью-Йорк у Баффало розробили високотехнологічний поліграф. Базуючись на рухах очей, він розпізнає, коли людина каже правду, а коли брехню. Як стверджують дослідники, їхня система здатна визначити брехливе висловлювання з точністю понад 80%.

Нова система була протестована на 40 добровольцях. До початку експерименту їм було запропоновано загадати, чи вкрали вони чек, який було виписано на ім'я політичної партії, яку вони не підтримують. Поруч з ними сідав дізнавач, який спочатку ставив питання, не пов'язані з темою, а потім безпосередньо запитував про «крадіжку».

У цей час програма за допомогою веб-камер відстежувала порушення траєкторії руху очей, швидкість моргання і частоту, з якою учасники експерименту переносили погляд. У результаті система змогла успішно визначити брехню у 82,2% випадків, тоді як у досвідчених слідчих цей коефіцієнт склав близько 60%.

Співавтор дослідження Іфеома Нвогу зазначив, що система показала вражаючі результати, незважаючи на статистично малу кількість учасників експерименту. У планах учених - ускладнити систему, яка змогла б визначати брехню не тільки за рухом очних яблук, але і м'язів обличчя, а також за жестами.

Читайте також:

Інженери запропонували використовувати серце в якості пароля для комп'ютера

Учені почали розробку комп'ютерів з тканини

Через Chrome можна буде дистанційно керувати іншим комп'ютером

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...