Створено пристрій для проведення вакцинації без уколів

12 березня в 03:05

Капсула поставляє вакцину через слизовий шар внутрішньої оболонки щоки.

33
Капсула дозволяє проводити вакцинацію без уколів
Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі створили капсулу, яка дозволяє проводити вакцинацію пацієнтів без уколів і, як наслідок, без болю, повідомляється на сайті університету.

Мініатюрна капсула пробиває слизовий шар внутрішньої оболонки щоки, що, за твердженням вчених, є абсолютно безболісним процесом.

Пристрій MucoJet являє собою 15-міліметровий циліндр з кулькою діаметром сім міліметрів на кінці. Для того, щоб скористатися капсулою, необхідно стиснути кульку, що дозволить зруйнувати мембрану, що з'єднує два відсіки. В одному з них знаходиться вода, а в другому – сухе хімічне реактивне паливо. Після змішування речовин вони створюють достатній тиск, щоб видавити крихітний поршень, який, у свою чергу, виводить вакцину з маленького отвору з високою швидкістю.

Якщо при цьому утримувати пристрій біля внутрішньої частині щоки, швидкості виходу вакцини з сопла вистачить, щоб пробити слизовий шар. Там вакцину зустрінуть антигенпрезентуючі клітини, які допоможуть прискорити реакцію організму на патогени.

Читайте також: Неандертальці використовували природні антибіотики і аспірин – вчені

Як підкреслюють вчені, на даний момент вони не проводили випробування на людях, але досліди, проведені на тваринах, показали ефективність такого методу в порівнянні зі звичайними ін'єкціями.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...