Створення кириличної доменної зони .укр відкладається

4 лютого 2013 в 11:43

Україна однією з перших подала заявку на реєстрацію кириличної зони. Однак до другого етапу реєстрації підійшла останньою з 25 держав, які подали заявки.

domen internet.jpg
Поява сайтів з доменним ім'ям .укр затягується
ZN.UA

Впровадження кириличної доменної зони .укр йде недостатньо швидкими темпами, заявили в Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації, пише видання "Коммерсант-Украина". На нараді, проведеній 31 січня ц.р. критикувалася робота Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ), в який входять громадські організації і представники галузевих відомств. Джерело видання в одному з доменних реєстраторів, присутнє на заході, уточнило, що претензії відомства також стосувалися відсутності звітів про діяльність УМІЦ за останні чотири роки. "Подальшій роботі в цьому напрямку має передувати звіт УМІЦ",- йдеться в повідомленні.

Можливості для реєстрації нелатинських доменів ICANN (міжнародна некомерційна організація щодо керування інтернетом) створила у жовтні 2009 року. Нововведення розраховане на країни, писемність яких відрізняється від латиниці,- Китай, Індію тощо. Україна однією з перших подала заявку на реєстрацію кириличної зони. Однак до другого етапу реєстрації підійшла останньою з 25 держав, які подали заявки. ICANN підтвердила бронювання для нашої країни доменної зони .укр у березні 2011 року.

Директор УМІЦ Юрій Гончарук зі звинуваченнями держави не згоден. "Делегування домену .укр знаходиться в завершальній стадії,- стверджує він. - Зі свого боку ми завершили всі процедури три місяці тому. Тепер чекаємо відповідей ICANN і IANA". На сайті IANA доменна зона .укр носить статус зареєстрованої, але не виділеної.

За станом на 3 лютого у зоні .рф було зареєстровано 773,3 тисячі імен.

Читайте також:

Інтернет-простір поповниться новими доменами

Стартувала попередня реєстрація доменів у зоні .рф

В Україні стартувала реєстрація кириличних доменів у зоні ".ua"

Реєстрація напів-кириличних доменів у зонах com.ua і kiev.ua почнеться з 19 жовтня і на жорстких умовах

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...