Топ Новини

США готують революцію на ринку бездротового зв'язку завдяки стандарту Super Wi-Fi

6 лютого 2013 в 09:46

Публічний Wi-Fi дозволить користувачам здійснювати через різні програми дзвінки, надсилати SMS, а крім того, відмовитися від послуг інтернет-провайдерів.

Super Wi-Fi
Super Wi-Fi

Федеральний уряд хоче створити велику мережу Wi-Fi по всій країні. Вона повинна дозволити американцям безкоштовно виходити в інтернет і здійснювати дзвінки. Ініціативу підтримує Google, а телефонні оператори й інтернет-провайдери виступають проти. Аналітики впевнені, що американський інтернет-соціалізм навряд чи настане, пише РБК Daily. За словами представників Федерального агентства зі зв'язку (FCC), "нова мережа Wi-Fi буде в кілька разів могутнішою за існуючу, що дозволить долати такі перешкоди, як пагорби, товсті стіни і дерева". Мова йде про новий стандарт Super Wi-Fi, що використовує телевізійні частоти для високошвидкісної передачі даних на великі відстані. Взагалі, зі звичним Wi-Fi ця технологія не має нічого спільного. Мережа працює на так званих "білих проміжках" - невикористаних телевізійних частотах, призначених для запобігання інтерференції між телевізійними каналами.

Публічний Wi-Fi дозволить користувачам здійснювати через різні програми дзвінки, надсилати SMS, а крім того, відмовитися від послуг інтернет-провайдерів, пише The Washington Post. Поки деталей про те, хто і як буде встановлювати таку мережу, немає. Експерти говорять, що якщо ініціатива буде схвалена, то на її реалізацію в національному масштабі підуть роки.

Однак представники зацікавлених компаній мобілізували лобі вже зараз. Оператори стільникового зв'язку, інтернет-провайдери і виробники чіпів для телефонів написали FCC лист, закликавши не поспішати і відзначивши, зокрема, що новий вид зв'язку може викликати перешкоди. Їхні побоювання зрозумілі. Провідні місцеві оператори AT&T, T-Mobile і Verizon і так втратили сотні мільйонів доларів після введення таких безкоштовних послуг обміну повідомленнями, як WhatsApp, Pinger і GroupMe. Доступний Інтернет вб'є бізнес і інтернет-провайдерів на кшталт Wireless. Серед противників також виробник чіпів Qualcomm, чий підрозділ просуває послугу мобільного зв'язку четвертого покоління (4G), відзначає Forbes.

Пошуковик Google, навпаки, наполягає на тому, що введення безкоштовних послуг Wi-Fi викличе вибух інновацій, і американці від цього тільки виграють. Така турбота пояснюється тим, що використання національного Wi-Fi призведе до зростання виручки інтернет-гіганта за рахунок припливу рекламодавців.

Втім, епоха безкоштовного інтернету у США навряд чи коли-небудь настане - "це не менший соціалізм, ніж безкоштовна медицина, житло або їжа", іронізує VentureBeat. "Хто надасть цей безкоштовний Інтернет? Чим він буде кращий, ніж порівняно недорогий Інтернет, який є зараз? Чи можна його використовувати за допомогою вже існуючих пристроїв?" - запитує ArsTechnica.

"Технічно національний Wi-Fi можливий, питання тільки в його доцільності. "Безкоштовний" Wi-Fi хтось повинен не тільки оплачувати, але і обслуговувати. Якщо надання точок доступу ляже на операторів, то вони компенсують втрати. Якщо за Super Wi-Fi будуть платити не кінцеві користувачі, а спонсори, то одним із перших кандидатів стане Google, який зацікавлений у просуванні цього сегмента. Однак не факт, що витрати на створення і підтримання цілої індустрії покриють доходи від контекстної реклами", - резюмував партнер AC&M Олександр Шатіков.

Читайте також:

Створення кириличної доменної зони .укр відкладається

Правозахисники назвали Росію глобальною загрозою для вільного інтернету

Азаров оголосив інтернет-магазини загрозою суспільству

У Німеччині інтернет визнали базовою потребою людини

РБК Daily
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...