Сприйняття музичної гармонії залежить від культурного середовища людини – вчені

Поділитися
Сприйняття музичної гармонії залежить від культурного середовища людини – вчені Сприйняття музики залежить від культурного середовища людини © ditvora.com.ua
Дослідники порівняли музичні уподобання жителів США і Болівії.

Дослідники заявили про те, що музичний слух (здатність відрізняти гармонійні звуки від негармонійних) не є властивістю слухової системи організму, а залежить від культури, в якій людина була вихована. Про результати досліджень вчених повідомляє New Scientist.

У ході дослідження вчені порівняли сприйняття музичної гармонії добровольцями з США і Болівії. При цьому половина добровольців з США були музикантами, а половина добровольців з Болівії – представниками народності цимане. Всі учасники експерименту оцінювали "приємність" мелодій за чотирибальною шкалою.

Виявилося, що для цимане консонантні (милозвучні) мелодії були неприємні зовсім, жителі міст Болівії віддавали перевагу дисонантним (неблагозвучним) мелодіям перед консонантними. Жителі США вважали консонантні звуки більш приємними, ніж дисонантні. При цьому музиканти вважали консонантні звуки в два рази більш приємними, ніж дисонантні.

На думку дослідників, це означає, що на музичні уподобання впливає середовище існування людини, а не вроджені біологічні механізми.

Раніше вчені встановили, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в розумі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Вчені з'ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел - вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі