Швейцарські вчені пропонують бажаючим підключатися до колайдера

12 серпня 2011 в 14:07
Другий рік Великий адронний коллайдер, що розкинувся на невеликій глибині під французькими і швейцарськими галявинами, зіштовхує з навколосвітовою швидкістю пучки заряджених частинок. Його величезні детектори ретельно фіксують уламки зіткнень і передають інформацію на суперкомп'ютери для вивчення.
notebook_nacionalni_proekti_computer_internet_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Проблема в тому, що суперкомп'ютерів не вистачає, пишуть znaki.fm. Обсяг аналізованої інформації настільки великий, що для їх обробки задіяні обчислювальні центри багатьох університетів, і ще є місце для охочих цивільних осіб. Для цього щойно запущено проект розподілених обчислень LHC@Home 2.0, де знадобиться процесорна потужність навіть звичайного домашнього ноутбука.

У рамках проекту пакети для обробки розсилаються по комп'ютерам ентузіастів, які встановили у себе клієнтську програму, що працює у періоди неактивності комп'ютера. Якщо один з них випадково виявить сліди бозона Хіггса, власнику зателефонують наступного ранку і попросять заїхати за Нобелівською премією або просто скажуть «дякую» - ніякої матеріальної подяки не передбачається.

За матеріалами: Znak1
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...