СБУ хоче провести експертизу Google Glass

10 квітня 2013 в 21:57

Згідно з інформацією, розміщеною в інтернеті, пристрій Google Glass не належить до товарів подвійного використання.

Служба безпеки України зможе сказати, чи належить Google Glass до товарів подвійного використання, після проведення експертизи. Про це заявили в прес-центрі СБУ.

"Згідно з інформацією, розміщеною в інтернеті, пристрій Google Glass не належить до товарів подвійного використання. Проте остаточний висновок може бути зроблено після проведення відповідних досліджень з урахуванням функціональних можливостей і конструктивних особливостей пристрою, зазначили в прес-центрі.

У відомстві пояснили, що висновок про належність чи неналежність товарів до Списку товарів подвійного використання, які можуть застосовуватися при створенні звичайних видів озброєнь, військової та спеціальної техніки, видає Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ. "Висновок СБУ необхідний у випадку, коли назва і опис товарів для митного оформлення відповідають позиціям списку. У всіх інших випадках рішення приймається митним органом", - говориться в повідомленні.

Нагадаємо, продажі Google Glass стартують у кінці поточного року за ціною близько 1,5 тис. дол. Google Glass обладнані невеликим дисплеєм, закріпленим навпроти правого ока користувача, гнучкою лівою дужкою і можливістю кріпити на оправі додаткові лінзи. Згідно з демонстраційним роликом Google, користувач може керувати Glass за допомогою голосових команд: попросити відшукати інформацію в пошуковику Google, зняти фотографію або відеокліп за допомогою вбудованої в окуляри камери, скористатися навігацією тощо.

Купівля шпигунської техніки в Україні потрапляє під дію статті Кримінального кодексу і загрожує позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років і штрафом від 200 до 1000 неоподатковуваних податком мінімумів (3400-17000 грн). У 2011 році підрозділи СБУ вилучили близько 2500 одиниць спецтехніки. Всього було виявлено близько 500 фактів незаконного обігу таких пристроїв. Вилучалися як окремі спеціальні технічні засоби в осіб, які їх використовували, так і сотні пристроїв, які йшли в пакунках з-за кордону для продажу в Україні. За 2011 рік органами СБУ в цій сфері було порушено 105 кримінальних справ щодо 111 громадян, засуджено 45 осіб, складено більше 70 адміністративних протоколів.

Читайте також:

У 2014 році Microsoft випустить замінник Google Glass

Китайський інтернет-гігант розробляє замінник окулярів-комп'ютера Google Glass

Названо орієнтовну ціну окулярів Google Glass

Google розповіла подробиці про окуляри-комп'ютер і оголосила набір тестерів для їх випробування

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...