Топ Новини

Samsung заплатить Apple мільярд доларів за копіювання смартфонів

25 серпня 2012 в 06:26
Конфлікт між Apple і Samsung в індустрії мобільних телефонів є найбільш резонансним як по сумі претензій, так і в якості юридичного прецеденту.
Apple Samsung.jpg
securitylab.ru

Федеральний суд у Сан-Хосе, Каліфорнія, присудив корпорацію Samsung до виплати 1,05 млрд доларів компанії Apple за незаконне використання її патентів на програмне забезпечення та дизайн смартфонів.

Журі присяжних ухвалило, що йдеться про декілька порушеннь при розробці функцій сенсорних екранів смартфонів, масштабування, дизайну «ікон». Вердикт був винесений після 22 годин обговорення.

Два гіганти, що займають у сукупності більше половини світового ринку смартфонів і планшетів, взаємно звинувачували один одного в порушенні прав інтелектуальної власності в семистах з гаком конкретних випадках. Apple бажала отримати з Samsung 2,5 млрд доларів, Samsung виставив претензії до Apple на 519 мільйонів.

Суд частково визнав позов Apple, а домагання конкурента залишив без задоволення.

Рішення журі дає Apple можливість домагатися заборони на імпорт в США ряду виробів Samsung.

Очікується, що південнокорейська корпорація оскаржить вердикт.

Нідерландська юстиція в червні нинішнього року в аналогічному спорі зайняла сторону Samsung.

На думку експертів, рішення каліфорнійського суду в перспективі піде на користь світовій індустрії гаджетів, оскільки змусить інших виробників більше займатися розробкою власних оригінальних технологій.

«Тепер всі двічі подумають, перш ніж щось запозичити у Apple, - заявив директор з досліджень компанії Gartner Майкл Гартенбург. - Це дасть додатковий поштовх інноваціям, призведе до більшого розмаїттям і, в кінцевому рахунку, послужить інтересам споживачів».

В індустрії мобільних телефонів патентні суперечки виникають регулярно, але конфлікт між Apple і Samsung був найбільш резонансним як по сумі претензій, так і в якості юридичного прецеденту.

Читайте також:

Суд зняв заборону на продажі смартфона Galaxy Nexus в США

Apple домоглася заборони продажів планшетника Samsung в США

Samsung з вимогою заборонити новий iPhone вже дістався до Японії і Австралії

Суд зняв заборону на продаж планшета Samsung в ЄС, крім Німеччини

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...