Розроблена камера, що знімає сто мільярдів кадрів в секунду

6 грудня 2014 в 10:20

До цього максимальна швидкість зйомки становила до декількох десятків мільйонів кадрів в секунду.

камера
Нова камера знімає зі швидкістю сто мільярдів кадрів в секунду
hi-news.ru

Американські вчені з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі створили найшвидшу камеру в світі, частота зйомки якої складає сто мільярдів кадрів в секунду. Камера здатна робити виключно двовимірні знімки.

Можливості сучасних камер обмежені швидкістю зчитування інформації від камери і запису її на електронні чіпи. Їх максимальна частота зйомки складає до декількох десятків мільйонів кадрів в секунду. Обійти існуючі обмеження американські вчені змогли, використовуючи особливості поширення лазерного пучка фотонів.

Таким чином, в спеціальному об'єктиві, використовуваному в новій камері, фотони подорожують в спеціальній системі з мільйона дзеркал, що представляють собою трубчасті мікроструктури. Розмір кожного дзеркала не перевищує 50 квадратних мікронів. Взаємне розташування дзеркал організовано таким чином, що дозволяє рознести по часу проходження фотонів через всю систему в цілому.

Після об'єктива ці фотони потрапляють на фотокатод і вибивають з нього електрони, які, проходячи через змінне магнітне поле,потрапляють на люмінофор і формують серію статичних зображень.

Підсумкове зображення в результаті виходить як після комп'ютерної обробки.

Як відзначають розробники, нова камера дозволить відобразити рух світла і може стати в нагоді для досліджень процесів, пов'язаних з динамікою біомолекул і хімічних реакцій.

Читайте також: Вчені надрукували лінзи з функцією відео на 3D-принтері

Раніше вчені з Брістольського університету розробили систему, яка дозволяє чіпати голограми голими руками.

За матеріалами: hi-news.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...