Топ Новини

Російська Вікіпедія закрилася на знак протесту (фото)

10 липня 2012 в 04:13
Спільнота російськомовної Вікіпедії протестує проти «введення цензури, небезпечної для вільних знань».

Російськомовна Вікіпедія закрилася на знак протесту проти розгляду Державною Думою РФ поправок до закону про інформацію.

«У Думі йдуть слухання про внесення поправок до закону про інформацію, які можуть привести до створення позасудової цензури всього інтернету російською мовою, в тому числі до закриття доступу до Вікіпедії російською мовою», - йдеться на головній сторінці російської Вікіпедії.

Спільнота російської Вікіпедії протестує проти «введення цензури, небезпечної для вільних знань, відкритих для всього людства».

Мова йде про законопроект N89417-6 «Про внесення змін до Федерального закону «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їхньому здоров'ю та розвитку», в якому говориться, що з метою обмеження доступу до сайтів, на яких розміщується інформація, заборонена до поширення на території РФ, «створюється Єдина автоматизована інформаційна система Єдиного реєстру доменних імен і (або) універсальних покажчиків сторінок сайтів в мережі Інтернет і мережевих адрес сайтів в мережі Інтернет, що містять інформацію, заборонену до поширення на території Російської Федерації федеральними законами».


«Лобісти та активісти, які підтримують дані поправки, стверджують, що вони спрямовані виключно проти контенту на зразок дитячої порнографії «і тому подібних речей», але слідування положенням і формулюванням, винесеним на обговорення, спричинить створення у Росії аналога «великого китайського файєрвола». Практика застосування законодавства, що існуює в Росії, говорить про високу ймовірність найгіршого сценарію, при якому незабаром доступ до Вікіпедії буде закрито по всій країні», - зазначають представники Вікіпедії.

Читайте також:

В Англії з’явилося перше у світі Wikipedia-місто (фото)

Українська Вікіпедія обігнала російську за якістю статей

Британських піарників зловили на редагуванні Вікіпедії

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...