Ракета-носій "Зеніт" впала в океан через кілька хвилин після старту

1 лютого 2013 в 10:07

У Тихий океан впала ракета-носій "Зеніт-3SL" з американським телекомунікаційним супутником Intelsat-27. Аварія сталася на ділянці роботи першого ступеня. Вже зі стартового столу ракета пішла вгору не з тієї траєкторії.

Ракета "Зенит"
Ракета "Зеніт"

Аварія сталася під час запуску ракети носія "Зеніт" за програмою "Морський старт", повідомило джерело в російській ракетно-космічній галузі.

Джерело в ракетно-космічної корпорації "Енергія" повідомило у свою чергу, що в Центрі управління польотами в даний час створюється комісія з розслідування причин аварійного пуску.

За даними джерела у ракетно-космічній галузі, "Зеніт" впав у Тихий океан. "Аварія сталася на ділянці роботи першого ступеня. Вже зі стартового столу ракета пішла не з тієї траєкторії", - сказав співрозмовник агентства.

У зв'язку з цим відбулося аварійне відключення двигуна, і ракета впала неподалік від пускової платформи.

На першій ступені ракети використовується двигун РД-171 виробництва НВО "Енергомаш".

Ракета-носій "Зеніт-3SL" із розгінним блоком ДМ-SL, яка стартувала о 10:56 мск за програмою "Морський старт" з плавучої платформи Odyssey з екваторіальної частині Тихого океану, повинна була вивести на орбіту супутник зв'язку Intelsat-27.

Пуски ракет "Зеніт-3SL" здійснюються міжнародним консорціумом "Морський старт", створеним у 1995 році. У 2010 році завершилася реорганізація компанії. Штаб-квартира компанії Sea Launch AG розташовується у Берні (Швейцарія).

Ракета-носій "Зеніт-3SL" створена на основі двоступеневої ракети носія "Зеніт-2" розробки ГКБ "Південне" (Україна), розгінний блок ДМ-SL - розроблений і виготовлений у РКК "Енергія".

Пуск у п'ятницю повинен був стати першим за програмою "Морський старт" у 2013 році. У 2012 році за цією програмою виконано три пуски. Всього консорціум "Морський старт" виконав 34 пусків ракет "Зеніт-3SL" з рухомої платформи в Тихому океані.

Читайте також:

NASA запустило супутник нового покоління

Південна Корея вперше запустила ракету-носій із супутником

Іран запустив у космос біокапсулу з мавпою

Україна зацікавилася можливістю захоронення радіоактивних відходів у космосі

Інтерфакс
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...