Топ Новини

Психологи констатують посилення песимізму серед користувачів Twitter

21 грудня 2011 в 12:22
Група психологів з університету Вермонта провела незвичайне дослідження: фахівці проаналізували Twitter-повідомлення 63 млн користувачів популярної мережі мікроблогів і спробували з'ясувати настрої користувачів мережі в цілому.

Проаналізувавши в цілому 46 млрд слів, опублікованих у Twitter, психологи прийшли до не дуже втішного висновку, згідно з яким настрій користувачів мережі в 2011 році був не надто позитивним.

Фахівці з Вермонта проводять такі дослідження вже чотири роки поспіль і проаналізувавши твіти за 2011 рік, вони говорять, що останній рік став негативним. «Настрої користувачів Twitter знаходяться на мінімальній позначці, своєрідний рівень задоволеності життям відчутно знизився», - говорить психолог і математик університету Вермонта Пітер Доддс.

За його словами, користувачі Twitter за рік писали про різні теми: від самогубств до тонкощів приготування млинців, однак значна частина повідомлень була так чи інакше пов'язана з негативними забарвленнями і користувачі з пригніченим настроєм явно переважали над користувачами, налаштованими позитивно. «Результати нашого дослідження демонструють поступову спадну тенденцію з другої половини 2009 року, яка продовжилася у 2010 році і посилилася у першій половині 2011 року», - говорить він.

Користувачі Twitter активно обговорювали такі теми, як різноманітні захворювання, смерть Майкла Джексона, цунамі в Японії, смерть Усами Бен Ладена та економічні проблеми в різних країнах. «Аналізуючи Twitter-потік, можна говорити про те, що ми ніколи не буваємо «універсально щасливі», але можемо підхоплювати хвилю негативу і реагувати на глобальні потрясіння. Для Twitter позитивний настрій є зараз значною мірою несподіваним, тоді як сумні настрої - нормою», - говорить він.

Автори дослідження говорять, що їхньою метою було з'ясувати, як саме реагують широкі верстви користувачів на ті чи інші інформаційні приводи, а також зрозуміти, які події є регулятором позитивного або негативного настрою. Для аналізу потоків повідомлень в університеті було створено спеціальне програмне забезпечення, яке поки публічно недоступне, але найближчим часом на його базі буде створено сайт, де всі зацікавлені зможуть проводити аналіз даних, зібраних із Twitter.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...