Топ Новини

Поверхня супутника Плутона Нікти вкрита водним льодом – вчені

17 червня 2016 в 13:49

Відкриття може пролити світло на формування супутників карликової планети.

никс
Вчені встановили, що поверхня Нвкти покрита льодом
NASA

Вчені місії New Horizons за допомогою спектральних спостережень встановили, що поверхня супутника Плутона Нікти покрита водним льодом. Як повідомляється на сайті NASA, раніше таке ж відкриття було зроблено і про інший супутник карликової планети – Гідру. Ці дані можуть пролити світло на особливості формування супутників Плутона.

Дослідники також встановили, що поверхня Нікти вкрита чистим грубозернистим льодом. На думку дослідників, невеликі супутники Плутона були утворені з космічних уламків, що з'явилися в результаті впливу іншого небесного тіла на поверхню карликової планети. Якщо це припущення вірне, то супутники повинні складатися з одного матеріалу. Виявлення льоду на поверхні Нікти підтверджує цю теорію.

Читайте також: NASA опублікувало знімок поверхні Плутона з максимально близької відстані

33
NASA

На думку вчених, спектральний аналіз Стіксу і Цербера, найменших супутників Плутона, також покаже присутність водного льоду на їхній поверхні.

Разом з тим, дослідники поки не можуть пояснити те, чому структура льоду на поверхні Нікти та Гідри відрізняється, незважаючи на їхні схожі розміри.

33
NASA

New Horizons — автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону — в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...