Топ Новини

Полярні водорості вижили після 16 місяців перебування у відкритому космосі

10 лютого в 14:24

Водорості пережили перепади температури і вплив короткохвильового випромінювання.

фото мкс
Водорості були виставлені на зовнішній стороні МКС
Вчені заявили про те, що дослідні зразки водоростей, які були доставлені на Міжнародну космічну станцію у 2014 році, змогли вижити після 16 місяців перебування у відкритому космосі. В ході експерименту вчені вивчали вплив екстремальних умов відкритого космосу — радіації, вакууму і високих температурних коливань — на зразки грибів, водоростей і бактерій, повідомляє N+1.

Зразки рослин та інших організмів провели у відкритому космосі 16 місяців, захищені тільки фільтрами нейтральної щільності, що знижують вплив радіації. У ході експерименту спеціальні датчики вимірювали дані про рівень космічної радіації і зміни температури.

При поверненні на Землю штами зелених водоростей сфероцистиса (Sphaerocystis), що ростуть на норвезькому архіпелазі Свальбард, і штами антарктичних ціанобактерій (Сyanobacterium nostoc) виявилися живими: виявилося, що вони витримали не тільки сильні перепади температури (від -20 до 50 градусів Цельсія) і випромінювання UVS і UVB, але і особливо шкідливе короткохвильове випромінювання UVC (довжина хвилі від 280 до 100 нанометрів).

Читайте також: Екіпаж МКС взяв участь у Mannequin Challenge

Після повернення з МКС водорості продовжували зростати: зелені водорості утворили нові популяції оранжевого кольору, властивого стану спокою, синьо-зелені водорості утворили нові колонії ціанобактерій.

На думку дослідників, експеримент підтверджує гіпотезу, згідно з якою життя на Землі з'явилося в результаті занесення мікроорганізмів разом з метеоритами.

У травні цього року астронавти NASA розгорнули на МКС експериментальнийнадувний модуль ВЕАМ, призначений для проживання членів екіпажу станції. Планується, що випробування ВЕАМ будуть проводитися протягом мінімум двох років. За цей час астронавти оцінять його здатності захищати від радіації, зберігати температуру, а також протистояти ударам мікрометеоритів, дії пилу та інших факторів космічного середовища.

За матеріалами: N+1
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...