Після тривалої перерви NASA відновив роботу марсоходів

Поділитися
Після тривалої перерви NASA відновив роботу марсоходів Curiosity і Opportunity © http://mysatiricalside.blogspot.com/
Майже весь квітень Марсоходи Curiosity і Opportunity перебували по той бік Сонця, і тепер наукові дослідження продовжаться.

Марсоходи Curiosity і Opportunity, а також кілька орбітальних апаратів, що кружляють навколо Червоної планети, довгий час були автономними. Нещодавно космічне агентство NASA відновило зв'язок з пристроями, які майже весь квітень перебували по той бік Сонця, і тепер наукові дослідження продовжаться.

Вимушена перерва в роботі була обумовлена тим, що сигнали на такі відстані могли приходити з перешкодами, і керівники місій вирішили не випробовувати долю.

Весь цей час Curiosity і Opportunity не рухалися і проводили рутинні дослідження. Так, Curiosity вивчав радіаційний фон і фіксував атмосферні зміни зі своєї позиції в кратері Гейла.

Нагадаємо, що "орбітальне угруповання" Марса включає в себе два супутники - Mars Reconnaissance Orbiter і Mars Odyssey, а також апарат Mars Express, яким керує Європейське космічне агентство.

Після відновлення стабільного зв'язку фахівці NASA з'ясували, що обидва марсоходи працюють нормально. Opportunity, який трохи старший за свого побратима і працює на Червоній планеті з 2004 року, вийшов з режиму очікування і отримує інструкції для подальшої роботи. Curiosity готується до оновлення програмного забезпечення.

"Час від часу ви оновлюєте операційну систему вашого комп'ютера. У Curiosity таке оновлення проводиться раз на два місяці. Після того як ми переконуємося, що все готове до роботи, ми переходимо на нове програмне забезпечення", - сказав Джон Гретцінгер з Каліфорнійського технологічного інституту.

Зараз дослідники готують нове ПЗ до роботи, це займе приблизно тиждень. Оновлення допоможе оптимізувати роботу ровера. Наприклад, нові програми автоматизують процес відстеження положення "погляду" інструменту ChemCam. Раніше за тим, щоб камера не дивилася на Сонце, доводилося стежити оператору апарату.

Через тиждень вчені планують вивчити місце буріння: зробити кілька збільшених зображень дірки в грунті і досліджувати її в рентгенівських променях. Потім марсохід пробурить ще одну дірку за метр-два від першої, а фахівці спробують з'ясувати, чи є якісь значущі відмінності в мінеральному складі порід.

Потім ровер відправиться на гору Еоліда, розташовану в центрі кратера Гейла, де примарсився Curiosity. 5,5-кілометровий пік є основною метою марсохода. Нові дані допоможуть зрозуміти, яким було водне минуле цієї місцевості і чи могла вона підтримувати життя. !zn

Читайте також:

Політ на Марс: розпочався набір учасників для експедиції в один кінець

Стартував прийом заявок на перший туристичний політ на Марс

Curiosity знайшов на Марсі воду, сірку і хлор

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі