Топ Новини

Низька фізична активність може призвести до зменшення об'єму мозку

11 лютого 2016 в 15:25

Об'єм головного мозку може зменшитися через кілька десятиліть.

мозг шизофрения
Об'єм мозку людини залежить від фізичної активності
New Scientist

Американські вчені заявили про те, що низька фізична активність може стати причиною зменшення об'єму головного мозку в майбутньому. Результати роботи дослідників опубліковані в журналі Neurology.

Низька фізична активність в середньому віці може призвести до зменшення об'єму головного мозку приблизно через 20 років. За словами Ніколь Спартано з Бостонського університету, "у нашому дослідженні ми виявили пряму кореляцію між низькою фізичною активністю і зменшенням об'єму мозку через десятиліття, що вказує на його прискорене старіння".

Читайте також: Вчені успішно розморозили поміщений у кріогенні умови мозок ссавця

У дослідженні вчених взяли участь 1,5 тисячі осіб, середній вік яких становить 40 років. У цих людей не було ознак набутого недоумства або захворювань серця. Стан учасників експерименту перевірили через 20 років. Вчені використовували магнітно-резонансну томографію головного мозку, а крім того, зробили виміри показників фізичної активності. Таким чином, були оцінені об'єм головного мозку учасників експерименту, а також їхній фізичний стан.

Вчені встановили, що люди з меншою фізичною активністю мали менший об'ємом мозку.

Раніше вчені встановили, що активність різних частин мозку людини залежить від часу року. Наприклад, частина, відповідальна за підтримання уваги, була найбільш активна в червні, ближче до літнього сонцестояння, і найменш активна в грудні, під час зимового сонцестояння. Короткострокова пам'ять досягала свого піку восени і особливо слабшала під час весняного рівнодення.

За матеріалами: Naked Science
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...