Найпершій версії системи Windows виповнилося 27 років

20 листопада 2012 в 13:24
Формально Windows 1.0 була не операційною системою, а графічною оболонкою, що запускалася з MS-DOS. Подібна ситуація зберігалася аж до випуску Windows 95 в 1995 році.
Image68.jpg
digibarn.com

Двадцять сім років тому, 20 листопада 1985 року, компанія Microsoft випустила першу версію Windows - системи, яка згодом стала найпопулярнішою у світі програмною платформою для персональних комп'ютерів.

Формально Windows 1.0 була не операційною системою, а графічною оболонкою, що запускалася з MS-DOS. Подібна ситуація зберігалася аж до випуску Windows 95 в 1995 році.

Windows 1.0 не була першою оболонкою, що дозволяла працювати у графічному оточенні на IBM PC-сумісних комп'ютерах. Наприклад, сама Microsoft деякий час одночасно з Windows розвивала у партнерстві з IBM систему OS/2. По-справжньому широке поширення Windows отримала після виходу третьої версії системи у 1990 році.

Microsoft продовжувала підтримку Windows 1.0 аж до кінця 2001 року, тобто протягом 16 років - довше, ніж будь-якої іншої версії платформи.

Продажі останньої на сьогодні версії ОС - Windows 8 - почалися менше місяця тому. "Вісімка" багато в чому стала знаковою для Microsoft - вона виходить у період зростання популярності мобільних пристроїв на тлі стагнації ринку персональних комп'ютерів. У Windows 8 цей тренд врахований: система пристосована для управління за допомогою сенсорного екрану, а особлива версія платформи призначена спеціально для планшетів.

За даними аналітичної компанії Gartner, до кінця 2012 року число пристроїв під управлінням Windows у світі складе близько 1,5 мільярда.

Читайте також:

У системі захисту Windows 8 знайшли небезпечну вразливість

Windows 7 перевершила за популярністю Windows XP

Через кілька годин після офіційної презентації Windows 8, її піратська копія з'явилася в мережі

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...