Топ Новини

Науковці на Великому адронному колайдері відкрили нову частинку

23 грудня 2011 в 07:23
Вчені, що працюють на Великому адронному колайдері (ВАК), відкрили нову елементарну частинку.
bak.jpg
ggpht.com

З початку роботи ВАК у 2009 році, це перша елементарна частинка, відкрита на колайдері. Нова частинка отримала назву Chi-b (3P).

Головною метою роботи науковців на ВАК є пошук бозона Хіггса - досі не відкритої частинки, яка надає масу іншим частинкам.

У цьому місяці вчені з ЦЕРНу заявили, що їм вдалося зафіксувати ознаки існування бозона Хіггса, але не вдалося знайти беззаперечні докази самого існування.

Вчені сподіваються, що протягом найближчого року вони зможуть отримати дані, які доведуть, що ця частинка існує або, навпаки, не існує. Це дозволить просунути вперед розуміння фундаментальних законів фізики.

Відкрита частинка Chi-b (3P) також належить до розряду бозонів. Однак у той час як бозон Хіггса не має складових частин, нова частка складається з двох кварків: з так званого чарівного кварка і його антагоніста - чарівного антикварка.

Chi-b (3P) є більш важким варіантом іншої частинки, яка була відкрита наукою чверть століття тому.

За словами професора британського Ланкастерського університету Роджера Джоунса, який бере участь в експериментах на колайдері, відкриття нової частинки допоможе вченим у пошуку бозона Хіггса.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...