Топ Новини

NASA заявило про можливість виявлення життя на супутниках Сатурна і Юпітера

14 квітня в 11:06

Апарати агентства виявили свідоцтва існування умов, придатних для виникнення життя, на Енцеладі і Європі.

энцелад
NASA знайшло нові докази можливості існування життя на Енцеладі
NASA
Дослідники NASA за допомогою даних, одержаних станцією Cassini і телескопом "Хаббл", отримали свідоцтва того, що на супутнику Сатурна Енцеладі і супутнику Юпітера Європі можуть існувати умови, придатні для виникнення життя, повідомляється на сайті агентства.

Cassini виявила на Енцеладі водень, який може бути джерелом хімічної енергії для виникнення життя. Відкриття означає, що мікроорганізми, якщо вони існують в підлідному океані Енцелада, можуть отримувати енергію, з'єднуючи водень з розчиненим у воді діоксидом вуглецю. Подібна хімічна реакція могла бути поштовхом до появи життя на Землі.

Читайте також: Дослідники пояснили природу гейзерів Енцелада

33
NASA

"Хаббл" зафіксував викид речовини з поверхні Європи. Такі ж викиди були помічені на супутнику Юпітера у 2014 році, в минулому році вони спостерігалися в тому ж регіоні поверхні Європи. Обидві події відповідають регіону, в якому розташовується незвичайна тепла область на поверхні супутника, на якій можна помітити утворення, схожі на тріщини.

Як відзначають дослідники, якщо виявиться, що викиди речовини і теплий регіон пов'язані один з одним, це може означати, що вода, що виривається з-під поверхні Європи, нагріває навколишній простір. Крім того, існує ймовірність, що вода опадає на поверхню у вигляді дрібнозернистого туману, змінюючи структуру поверхні і дозволяючи їй довше утримувати тепло.

Читайте також: NASA планує запустити на супутник Юпітера місію з пошуку життя

33
NASA

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос у 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних  станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. У вересні 2015 року було встановлено, що під поверхнею Енцелада знаходиться глобальний океан.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...