Топ Новини

NASA представило кольоровий глобус Меркурія

16 лютого 2013 в 18:09

Американське Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) продемонструвало "приголомшливий", за відгуками фахівців, кольоровий глобус Меркурія.

NASA представило кольоровий глобус Меркурія. Глобус нагадує пазл, складений з тисяч фотографій, зроблених камерами міжпланетного зонда "Мессенджер".

Ідею допомогли втілити в життя сучасні інформаційні технології. Поверхня Меркурія одноманітно-бурого кольору. Вчені використовували комп'ютерну обробку, що посилює колірні відтінки поверхні. Рівнини, залиті старою вулканічною лавою виділено помаранчевим кольором. Невідомий темний мінерал, що міститься у ґрунті, має синій колір. Сліди нещодавніх вивержень зобразили світло-блакитними променями.

Фахівці NASA планують зробити повну карту Меркурія, однак вона буде чорно-білого кольору.

Робота "Месенджера" спростувала загальноприйняті уявлення, породивши нові загадки. Вчені довели високу вулканічну активність Меркурія. Також відкрито величезні лавові плато. Дно деяких кратерів покрито льодом, а поверхню Меркурія формують породи, що містять сірку і калій. Залишається невідомою природа численних заглиблень неправильної форми на поверхні Меркурія, що мають блискучі стінки і краї.

Нові дослідження цієї планети почнуться в 2022 році, під час наближення до нього двох супутників, запущених у рамках проекту BepiColombo.

Читайте також:

У полярних кратерах Меркурія виявили гігантські запаси води

NASA представило капсулу космічного корабля для підкорення дальнього космосу

Астрономи зафіксували сліди "поїдання" планет зірками-білими карликами

Астрономи знайшли екзопланету з кліматом, як на Землі

За матеріалами: Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...