Топ Новини

NASA опублікувало новий знімок можливої хмари на Плутоні

3 червня 2016 в 16:55

Знімок був зроблений апаратом New Horizons через кілька хвилин після найбільш близького підльоту до поверхні карликової планети.

Плутон
Опубліковано фото ймовірної хмари на Плутоні

NASA опублікувало нові знімки загадкової "димки" Плутона, які були зроблені апаратом New Horizons 14 липня 2015 року, всього через кілька хвилин після прольоту над поверхнею карликової планети. Знімки були опубліковані на сайті NASA.

На знімку, який розташувався праворуч, можна побачити велике завихрення, діаметр якого становить кілька кілометрів. На думку дослідників, це завихрення може виявитися хмарою, яка розташовується на невеликій висоті над поверхнею карликової планети. Якщо припущення вчених підтвердяться, хмара стане єдиною із зафіксованих на Плутоні.

Читайте також: Вчені пояснили механізм формування багатокутників на Плутоні

22
NASA

New Horizons — автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону — в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...