Топ Новини

NASA назвало найнебезпечніший для Землі астероїд

17 квітня 2013 в 09:40

Американські вчені пропонують NASA відправити до астероїда 1999 RQ36 зонд, який "під наглядом" іншого зонда, OSIRIS-REx, вдарить по небесному тілу 440-кілограмовою "болванкою".

Американські вчені пропонують NASA направити до астероїда 1999 RQ36 зонд, який "під наглядом" іншого зонда, OSIRIS-REx, вдарить по небесному тілу 440-кілограмовою "болванкою" - проект місії представив співробітник Лабораторії реактивного руху (JPL) Стів Чеслі на конференції захисту від астероїдно-кометної небезпеки.

Астероїд 1999 RQ36, що, за останніми оцінками, є найбільш потенційно небезпечним для Землі з відомих об'єктів такого роду, стане метою нової місії NASA OSIRIS-REx. Зонд, запуск якого запланований на 2018 рік, повинен, зокрема, спробувати взяти пробу ґрунту і виміряти силу так званого ефекту Ярковського, зсуву орбіти астероїда в результаті нагрівання однією з його сторін Сонцем.

Фахівці JPL пропонують скористатися тим, що OSIRIS-REx проведе поряд з 1999 RQ36 досить багато часу, і відправити до астероїда ще один апарат, ISIS. Цей зонд передбачається запустити разом з марсіанським зондом InSight в березні 2016 року так, що він добереться до астероїда в лютому 2021 року, вже після закінчення основної місії OSIRIS-REx. ISIS протягом 90 днів своєї роботи відправить до астероїда 440-кілограмовий ударник, після чого обидва зонди проведуть дослідження у кратері, що утворився. Крім того, ISIS, по суті, стане першим практичним експериментом зі штучної зміни орбіти астероїда.

"Таке вдале поєднання графіка місії OSIRIS-REx, запропонованого плану ISIS і "вільного місця" на запуск InSight в 2016 році - це рідкісна можливість, яка, ймовірно, випадає раз у житті, і я сподіваюся, ми зможемо скористатися нею", - сказав Чеслі.

Інший схожий проект NASA, зонд Deep Impact, в 2005 році пролетів поруч із кометою Темпеля-1 (9P/Tempel 1) і відправив у її ядро мідний ударник вагою 370 кілограмів. Тоді сам Deep Impact не зміг зняти створений ним кратер через пил, що піднявся від удару - це через шість років зробив інший зонд, Stardust.

Читайте також:

Повз Землю на величезній швидкості пролетів астероїд розміром з хмарочос

Американці навчаються збивати астероїди з курсу, побоюючись "повторення Челябінська"

Канада запустить перший у світі супутник-телескоп для відстеження астероїдів

Астероїд 2012 DA14 пролетів на рекордно близькій відстані з Землею

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...