Молода Земля нагадувала супутник Сатурна Титан – вчені

Поділитися
Молода Земля нагадувала супутник Сатурна Титан – вчені Атмосфера молодої Землі нагадувала Титан © NASA
2,4 мільярда років тому атмосфера Землі містила в собі величезні частки метану.

Вчені заявили про те, що 2,4 мільярда років тому атмосфера Землі містила в собі велику кількість токсичних газів, які приводили до різких коливань температури. Як підкреслюють дослідники, впродовж майже мільйона років атмосфера планети нагадувала атмосферу Титану – в ній містилася велика кількість метану, повідомляється на сайті Мерілендського університету в Коледж-Парку.

"Серпанок" з метану, який оточував Землю, дозволив вивести з атмосфери велику кількість водню, дозволяючи кисню заповнити місце, яке звільнилося. Це призвело до того, що атмосфера планети стала схожою на ту, яка існує на ній сьогодні. На думку дослідників, їм вдалося знайти нове пояснення Кисневої катастрофи, в ході якої кількість кисню в атмосфері Землі збільшилася у 10 тисяч разів 2,4 мільярда років тому.

Читайте також: NASA показало тінь Місяця на Землі

До своїх висновків учені прийшли, провівши датування ізотопів сірки і вуглецю, що містяться в геохімічних зразках, а також використовуючи кілька фотохімічних моделей древньої Землі.

Раніше міжнародна група геологів з'ясувала, що тверде металеве ядро всередині Землі утворилося 1-1,5 млрд років тому. Також учені змогли визначити швидкість росту земного ядра: за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі