Міністр екології України прогнозує незворотні зміни клімату через 30 років

Поділитися
Міністр екології України прогнозує незворотні зміни клімату через 30 років Остап Семерак повіз делегацію до Вашингтона на конференцію щодо океану та розповів про "незворотні зміни клімату" © Міністерство екології та природних ресурсів України
Семерак виступив на міжнародній конференції у Вашингтоні та дав невтішний прогноз.

Незворотні зміни клімату почнуться через 30 років, повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

"Буду ставити завдання перед нашими фахівцями вивчити можливість створити зони морського захисту в акваторії наших морів. Не зважаючи на масштаби проблеми, ми маємо і можемо знайти рішення, не ховаючись від загальносвітової прогресуючої тенденції зміни клімату та впливу на океан. За даними науковців, вже за 30 років почнуться незворотні зміни. Це критичний час", - сказав Семерак на конференції "Один океан. Одне майбутнє" у Вашингтоні.

Він відзначив, що боротьба зі зміною клімату стає пріоритетом світової політики. Ці питання, зокрема, отримують сильну підтримку в особі президента США Барака Обами і держсекретаря Джона Керрі.

"Президент США заявив, що захист клімату і океану є для нього особистим питанням. США справді є світовим лідером у боротьбі з зміною клімату. Але це теж про наше майбутнє. Україна багато зробила у цьому напрямку: приєдналися до Паризької угоди, ухвалила "Політику захисту океану" та багато іншого. Гордий за те, що зробила Америка, але маємо зробити більше", - так Семерак прокоментував початок конференції.

Він зазначив, що сьогодні лише 3% Світового океану має морські охоронні зони, а до 2020 стоїть завдання збільшити їх до 6%. Україна може долучитися до цього світового руху.

Водночас він наголосив, що Україна має активізувати захист українського морського різноманіття, акцентувавши увагу на погіршенні стану морських акваторій у наслідок агресії РФ. "Ми спостерігаємо агресивну і шкідливу для природи політику РФ в Криму та узбережжі Азовського моря", - сказав міністр.

Нагадаємо, що Україна ратифікувала Паризьку кліматична угоду, яка замінює Кіотський протокол до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Як писало DT.UA, прийняття кліматичної угоди дуже важливе для України. Її імплементація передбачає необхідність будувати свою енергетичну стратегію з обов'язковим баченням повної відмови від викопного палива та переходу на 100% відновлюваної енергетики вже до середини століття. Детальніше читайте в матеріалі "Чи стане Паризька угода парасолькою для планети?" у "Дзеркалі тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі