"Материнський інстинкт" у чоловіків виявився анітрохи не слабшим за жіночий

17 квітня 2013 в 14:14

Учені прийшли до висновку, що здатність відрізняти свою дитину від інших немовлят за плачем і криком характерна не тільки для жінок, але і чоловіків.

Молоді батьки не поступаються своїм дружинам в умінні визначати плач і крики своїх немовлят і відрізняти їх від інших дітей, йдеться у публікації в журналі Nature Communications. На думку дослідників, це свідчить про рівну силу "материнського інстинкту" у слабкої і сильної статі.

Завжди вважалося, що материнський інстинкт формується у жінок під час виношування дитини. Одним з його проявів вважали здатність відрізняти свою дитину від інших немовлят за плачем і криком. Антропологи вважають, що ця здатність відсутня у чоловіків, нібито біологічно не зацікавлених у виживанні дитини.

Ніколас Метевон з Ліонського університету у Вер-Етьєні поставив під сумнів висновки колишніх експериментів. Він і його колеги вважають, що необхідно враховувати час, що батьки проводили разом зі своїми дітьми. Вчені припустили, що матері краще розпізнавали плач своїх дітей лише через те, що проводили більше часу з дітьми.

У результаті, дослідники зібрали групу з добровольців, чоловіки і жінки в якій доглядали за своїми дітьми приблизно однаковий час. В ході експерименту було встановлено, що чоловіки і жінки однаково ефективно справлялися з визначенням голосу своєї дитини. Успіх залежав тільки від часу, що батьки проводили з дітьми. Як правило, що більше мати чи батько доглядали за немовлям, то частіше вони відрізняли його плач серед інших дитячих голосів.

Читайте також:

Рада скоротила кількість документів для оформлення допомоги при народженні дитини

Нідерланди визнані найбільш благополучною країною для дітей

Найважливіші речі для українців - здоров'я та родина

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...