Топ Новини

Марсохід Curiosity до травня залишився без зв'язку з Землею

8 квітня 2013 в 15:23

У період, коли Марс знаходиться точно за Сонцем з точки зору земного спостерігача, радіосигнал "заглушають" перешкоди, які породжує сонячна корона.

Curiosity, Марс
Curiosity

Марсохід Curiosity залишився без зв'язку із Землею у зв'язку з проходженням Марса за Сонцем. Вимушена перерва триватиме до початку травня.

"З марсіанського дня 237 (відраховуються з початку місії) через заходження планети за Сонце припинилися сеанси зв'язку з ровером. Наукова група користується заслуженим відпочинком після двох місяців важкої роботи", - повідомив науковий керівник проекту Джон Гротцінгер. За його словами, перерву у зв'язку, яка триватиме приблизно 28 днів, вчені використовують для аналізу зібраних даних і написання статей.

У період, коли Марс знаходиться точно за Сонцем з точки зору земного спостерігача, радіосигнал "заглушають" перешкоди, які породжує сонячна корона. Теоретично у цей період можна "почути" фрагменти радіопередач, але передавати на борт апарату команди небезпечно, оскільки не можна передбачити, в якому вигляді вони дійдуть.

У цей період, за словами Гротцінгера, на борту марсохода будуть працювати у пасивному режимі дозиметр RAD, призначений для вивчення радіаційної обстановки на поверхні планети, а також метеостанція REMS, створена іспанськими вченими для збору даних про температуру, вологість та тиск на Марсі.

Нагадаємо, Curiosity здійснив посадку на поверхню Марса 6 серпня 2012 року. Інструменти, встановлені на борту апарата, покликані визначити, чи був Марс придатний для життя і чи є на ньому місця, придатні для життя зараз.

Читайте також:

Американський мільярдер відправить на Марс сімейну пару

Curiosity знайшов на Марсі воду, сірку та хлор

Марсохід сфотографував "фобосівське затемнення" на Марсі

Curiosity виявив на Марсі загадковий блискучий об'єкт

Росбалт
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...