Топ Новини

Маніпулятори виявилися небезпечнішими за хакерів: інтернет налякали таємничим фанатиком з бункера

29 березня 2013 в 11:44

Експерти, що займаються моніторингом інтернету, поставили під сумнів апокаліптичний характер "наймасштабнішої хакерської атаки в історії", про яку повідомлялося протягом останніх двох днів

субербункер
Бункер НАТО часів холодної війни, де розміщується CyberBunker

Повідомлення про "уповільнення" світового інтернету поки не знаходять підтвердження, окрім слів представників організації, що повідомила про нього, і думки деяких експертів. DDoS-атака дійсно мала місце, і навіть технічні дані про її потужності ЗМІ, наскільки можна судити, передали вірно, але на роботі всього інтернету вона практично не позначилася.

Видання, що розповіли про мільйони комп'ютерів і серверів, які постраждали в результаті конфлікту між сумнівним голландським хостинг-провайдером і громадською організацією, що оберігає Мережу від спаму, поступово починають розбиратися в тому, що сталося.

27 березня американська компанія CloudFlare повідомила, що потужність DDoS-атаки на сервери її клієнта, британско-швейцарської організації Spamhaus, склала 300 Гбіт/с і її можна назвати найбільш потужною в історії інтернету. Раніше сама Spamhaus заявляла, що DDoS-атака почалася 18 березня і вже на наступний день досягла 90 гігабіт на секунду, а через 4 дні зросла до 120 гігабіт на секунду.

Новину із задоволенням підхопили багато світових ЗМІ, зокрема, BBC і газета The New York Times. Остання, власне, і написала, що швидкість інтернету впала у мільйонів користувачів по всьому світу.

Відповідальність за атаку поклали на голландського хостинг-провайдера CyberBunker, який у березні потрапив у чорний список Spamhaus. "Кибербункер" виявився ідеальним героєм для такого сюжету: провайдер дійсно орендує справжній бункер НАТО часів "холодної війни", і, до того ж, на сайті компанії сказано, що вона надає хостинг будь-яким сайтам, крім тих, які мають стосунок до дитячої порнографії і тероризму.

У минулому на серверах CyberBunker хостилися різного роду спамери, а також торрент-трекер The Pirate Bay і напівміфічна група RBN (Russian Business Network) - організація кіберзлочинців, яка, за даними ФБР, займалася викраденням і продажем особистих даних, розсиланням спаму, управлінням ботнетами і розповсюдженням дитячої порнографії.

Факт нападу на Spamhaus сумніву не підлягає. Це визнав, у тому числі, і сам CyberBunker. 27 і 28 березня представник компанії Свен Олаф Кампхойс, який називає себе "міністром зв'язку і закордонних справ Республіки CyberBunker", дав декілька інтерв'ю телеканалу RT (Russia Today) і низці європейських газет, у яких розповів про атаки, але відповідальність за конфлікт поклав на Spamhaus і на "російських інтернет-провайдерів, незадоволених потрапляням в "чорний список" за розсилання спаму".

Він також зауважив, що уряд Нідерландів навряд чи захоче зламати бункер дата-центру: за словами Кампхойса, CyberBunker надає хостинг багатьом офіційним відомствам країни. Тим не менш, сайт cyberbunker.com залишається недоступним протягом всього останнього часу.

В інтерв'ю Кампхойс говорить про себе як про борця за свободу інтернету начебто Джуліана Ассанжа, засновника WikiLeaks, який сховався в еквадорському посольстві в Лондоні, щоб уникнути суду у Швеції за звинуваченням у зґвалтуванні. Єдиним же наслідком DDoS-атаки на Spamhaus, за його словами, став вихід з ладу лічильників трафіку CloudFlare.

Кампхойс також розповів, що в 2010 році ізраїльський "Моссад" намагався підірвати його машину "на знак помсти" за допомогу торрент-трекеру The Pirate Bay, який був звинувачений у порушенні авторських прав.

Голландська поліція повідомила, що почала розслідування тверджень про те, що Кампхойс вів свої атаки з бункера колишнього антиядерного командного центру НАТО в Клутінгу, на півдні Нідерландів.

Втім, бункер, побудований у 1955 році, можливо, теж ні в чому не винен. Власники будівлі повідомили, що там зараз йде ремонт, і порадили шукати підозрюваних "де-небудь в Іспанії або Німеччині". У свою чергу ЗМІ встигли охрестити Кампхойса "таємничим фанатиком з бункера".

НАТО позбулося бункера в 1996 році, і він став центром обробки даних двома роками пізніше. Споруда йде під землю на глибину п'яти поверхів, її п'ятиметрові залізобетонні стіни здатні витримати як вибухові хвилі, так і електромагнітні імпульси від ядерних атак. Площа приміщень створеного там датацентру становить 17 тис. кв. метрів, він оснащений дизель-генератором, має запаси палива і прісної води. Стверджується, що його мешканці здатні прожити там протягом десяти років без контактів із зовнішнім світом. У 2002 році голландська поліція знешкодила лабораторію з виробництва наркотиків, що розміщалася в іншому такому ж бункері НАТО, проданому через непотрібність.

Інші жахи, про які повідомляли ЗМІ, не підтвердилися зовсім. Наприклад, у компанії Renesys, що займається моніторингом стану Мережі, редактору техноблога Gizmodo Сему Біддлу повідомили, що в глобальному масштабі ніякого впливу на інтернет останнім часом не чинилося.

Схожий коментар він отримав від магістрального провайдера NTT, через чиї мережі проходять великі потоки трафіку. За словами представників цих компаній, атака потужністю 300 гігабіт на секунду може стати серйозною перешкодою для окремих сайтів і навіть цілих хостинг-провайдерів, але магістральні провайдери оперують потоками у кілька терабіт за секунду.

Біддл також з'ясував, що DDoS-атака не вплинула на серверну інфраструктуру "хмарної" платформи Amazon Web Services, якою користуються Dropbox, Twitter, Minecraft і сотні великих компаній.

Світовий інтернет за своєю структурою - мережа всепланетного масштабу зі складною фізичною архітектурою, у складі якої багато мільйонів ліній передачі трафіку і мільйони вузлів, які регулюють його рух. Щоб "загальмувати" його цілком, необхідно спровокувати дуже істотний "затор" на шляху передачі такого обсягу трафіку.

Жодна, навіть найбільша компанія або організація, не може відправляти і приймати стільки трафіку, і ніякі зловмисники під час DDoS-атаки не в змозі спровокувати такий обсяг шкідливого трафіку.

Читайте також:

Названа причина найпотужнішої в історії інтернету DDoS-атаки. Поліція проривається в бункер підозрюваних

Найбільша хакерська атака в історії загальмувала інтернет

Україна опинилася на четвертому місці в світі за кількістю вихідних кібератак

За матеріалами: Вести.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...