Людство не може знайти інопланетян тому, що вони вимерли – вчені

22 січня 2016 в 17:18

Інопланетні цивілізації вимирають під дією парникових газів або зледеніння екзопланет.

экзопланеты
Інопланетні цивілізації не змогли пережити зледеніння екзопланет
NASA

Австралійські вчені заявили про те, що людству до цих пір не вдалося знайти життя за межами Землі або вступити в контакт з інопланетянами тому, що вони дуже швидко вимирають під дією парникових газів або зледеніння екзопланет. Висновки дослідників опубліковані виданням Astrobiology.

За словами Адітья Чопра з Національного університету Австралії в Канберрі, "Всесвіт, швидше за все, заповнений безліччю потенційно жилих планет, і тому багато хто з нас думає, що він просто кишить інопланетянами. З іншого боку, життя на ранніх етапах свого розвитку є вкрай вразливим. Для того, щоб планета була дійсно жилою, істоти, що мешкають на ній, повинні вміти керувати парниковими газами і підтримувати стабільність температури на її поверхні".

Як відзначають вчені, близько 3,5 мільярдів років тому відразу три планети Сонячної системи: Земля, Венера і Марс могли підтримувати життя. Планети і зараз знаходяться в зоні зірки, але через мільярд років Венера перетворилася на кислотне пекло, а Марс – на розпечену пустелю. Тільки Земля змогла вибратися з парникових періодів, так і з епох повного зледеніння. Це змусило вчених задуматися про те, чому так сталося.

Читайте також: Земляни не можуть розшифрувати код послань інопланетян – Сноуден

За словами дослідників, мікроби на Землі грали величезну роль в роботі клімату планети і навіть у тому, як формувалися її породи і як рухалися літосферні плити. Наприклад, життєдіяльності фотосинтезуючих бактерій повністю переробила атмосферу і океани Землі, наситивши їх киснем, і викликала найбільше зледеніння і вимирання в історії планети в ході так званої "кисневої катастрофи" 2,3 мільярда років тому.

На думку дослідників, це означає, що виживання життя на інших планетах залежить не стільки від умов його зародження, скільки від здатності живих організмів навчитися керувати кліматом і геологією планет, на яких вони з'явилися. На думку дослідників, така здатність повинна виникнути в перші мільярди існування планет. Це пояснює те, чому людство досі не зіткнулося з представниками інопланетних цивілізацій: життя на більшості планет вимерло, не встигнувши встановити контроль над кліматом і геологією.

Подібна ідея, як вважають вчені, добре пояснює так званий парадокс Фермі – те, чому ми досі не зіткнулися з інопланетянами, існування яких передбачає знаменита формула Дрейка.

Раніше Стівен Хокінг заявив про те, що інопланетні цивілізації можуть виявитися войовничими кочівниками і поневолити Землю в разі контакту з ними. Вчений вважає, що якщо інопланетяни все-таки відвідають Землю, наслідки для землян можуть виявитися такими ж, як відкриття Колумбом Америки для корінних американців.

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.12
EUR 29.45
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...