Космічне сміття може стати причиною збройного конфлікту – вчені

Поділитися
Космічне сміття може стати причиною збройного конфлікту – вчені На Землі можуть початися війни через космічного сміття © ieee.org
Фрагменти ракет та іншого сміття можуть пошкодити супутники і бути помилково прийняті за атаку іншої держави.

Вчені заявили про те, що зростаюча кількість космічного сміття може призвести до наростання політичної напруги і навіть збройного конфлікту. На думку дослідників, навіть у маленького шматочка космічного сміття достатньо енергії для того, щоб пошкодити військовий супутник. Інформацію про це розповсюдило видання The Guardian.

Дослідники відзначають, що космічне сміття є джерелом "особливої політичної небезпеки", оскільки дуже важко довести, що супутник був пошкоджений саме сміттям, а не став жертвою атаки іншої держави.

Космічні агентства США і Росії встановили, що на орбіті знаходиться близько 23 тисяч фрагментів космічного сміття розміром більше 10 сантиметрів. Разом з тим, за оцінками дослідників, на орбіті можуть обертатися близько 500 мільйонів фрагментів від 1 до 10 сантиметрів і трильйони навіть більш дрібних об'єктів.

Читайте також: Експерт NASA зібрав зображення англійського алфавіту на фото з космосу

Найбільша кількість космічного сміття зосереджена на висоті від 160 до 745 кілометрів над Землею, на якій обертається більшість військових супутників. На цій висоті сміття може обертатися на швидкості до 45 тисяч кілометрів на годину. Пошкодження супутників може бути трактоване або як вплив сміття, або як агресивні дії з боку інших країн. Оскільки встановити точну причину пошкодження за короткий час практично неможливо, це може призвести до конфліктів між країнами.

Раніше вчені заявили про те, що незабаром космічне сміття не тільки заважатиме досліджувати космос, але і стане небезпечним для Землі. При цьому має значення не тільки розмір сміття, але і швидкість, з якою воно обертається. На думку дослідників, незабаром на навколоземній орбіті буде так багато сміття, що досліджувати глибокий космос, наприклад, відправляти супутники на Плутон або пілотовані експедиції на Марс, буде неможливо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі