Корейці винайшли перший у світі гаджет, що повністю згинається (відео)

7 серпня 2012 в 08:57
Інженери створили гнучку літій-іонну батарею, яка при згинанні не змінює напруги електрики.
batareya.jpg
Korea Advanced Institute of Science and Technology

Корейські інженери створили гнучкі батареї, і на їхній основі зібрали перший у світі електронний пристрій, який повністю згинається.

Пристрій є літій-іонною батареею з неорганічними електродами, нанесеними на гнучку підкладку. Батарея здатна згинатися з радіусом близько 3 мм, не змінюючи напруги електрики. В процесі випробування пристрою його згинали більше 20 тис. разів, але це практично ніяк не змінило показань вольтметра, підключеного до батареї.

У порядку експерименту дослідники підключили до батареї гнучкий світлодіодний дисплей і зібрали, таким чином, пперший у світі електронний пристрій, який повністю згинається.
 


Літій-іонні батареї давно вважаються хорошими кандидатами для виготовлення гнучких пристроїв харчування. Складнощі, які виникають при їхньому виготовленні, пов'язані насамперед з електродами, які повинні при згинах зберігати хороший контакт з електролітом. Для цього вчені використовують або гнучкі органічні провідники, або тонкошарові неорганічні провідники. Недоліки перших пов'язані з низькою стабільністю, іниших - із труднощами перенесення на гнучку підкладку.

Читайте також:

Вчені з Японії і Австрії створили надтонкі сонячні батареї

Хіміки винайшли фарбу для створення дешевих сонячних батарей

Україна буде активно розвивати альтернативну енергетику, — Янукович

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...