Комп'ютерні віруси в найближчому майбутньому зможуть руйнувати електростанції

21 січня 2013 в 18:00

Потенціал руйнування шкідливих програм надзвичайно величезний і його можна порівняти з традиційною зброєю.

GES_gidro_electro_elektro_stanciya_energetika-004.JPG
Комп'ютерні віруси будуть руйнувати електростанції
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Комп'ютерні віруси через десять років зможуть наносити фізичні ушкодження різним приладам. Впевненість у цьому висловив відомий російський програміст, фахівець з проблем комп'ютерної безпеки Євген Касперський.

"Інтернет-технології розвиваються захоплюючими темпами", - заявив він у Мюнхені на конференції з інновацій DLD13, що проходить в столиці Баварії. "На жаль, кіберзагрози розвиваються настільки ж швидко", - констатував він.

"Щодо руйнівних можливостей, то вони відкриті для всіх: для держав, організацій, а також для злочинців і терористів", - застеріг Касперський.

За його словами, "ця система дуже вразлива", а "програми стають все більш впевненими", аргументував Євген Касперський.

У свою чергу, фінський експерт Мікко Хіппонен висловив думку, що "у майбутньому війни також будуть вестися за допомогою комп'ютера". "Потенціал руйнування шкідливих програм надзвичайно величезний і його можна порівняти з традиційною зброєю", - переконаний він.

"Кібервійна спрямована проти інфраструктури", - зазначив фінський фахівець. З його точки зору, "цілком можна собі уявити, що віруси можуть завдати шкоди електростанціям або промисловим установкам, причому мова йде про збитки з непередбачуваними наслідками".

"Перш, ніж буде використано зброю, будуть нанесені кібератаки проти систем електро - і водопостачання", - вважає Хіппонен. Війна за допомогою інтернету стане частиною збройних конфліктів, застеріг він.

Читайте також:

Конфлікти між державами і міжнародними організаціями в 2013 році перейдуть у кіберпростір

Хакери зламали мережу МВФ

США почали "гонку кіберозброєння", закуповуючи бойові віруси. Росія затурбувалася

За матеріалами: ІТАР-ТАСС
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Нік 21 января, 20:44 Мсьє Касперський у всьому бачить загрозу зараження вірусом, ібо є президентом компанії, що випускає однойменне антивірусне програмне забезпечення, яке є унилим чуть більше, ніж повністю. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...