Китайці випробували надсучасний винищувач, створений за вкраденими американськими технологіями

21 травня 2012 в 09:48
J-20 складе конкуренцію американському F-22 Raptor - єдиному у світі винищувачу-невидимці п'ятого покоління, який вже стоїть на озброєнні.
1472131_20120521113150.gif
newsru.com

Китайці випробували в польоті другий екземпляр свого винищувача-невидимки п'ятого покоління J-20. Тест відбувся у середині травня в дослідницькому центрі міста Ченду - адміністративного центру південно-західної провінції Сичуань.

Вперше J-20 «Могутній дракон» пройшов льотні випробування у січні 2011 року. Тоді про це теж стало відомо завдяки «витокам» на неофіційних китайських ресурсах. Влада ж підтвердила інформацію лише кілька днів по тому.

Як вважають фахівці, J-20 складе конкуренцію американському F-22 Raptor - єдиному у світі винищувачу-невидимці п'ятого покоління, який вже стоїть на озброєнні. Більше того, на Заході вважають, що китайський та американський літаки підозріло схожі в деталях.

Існує думка, що китайці отримали деякі новітні авіаційні технології, включаючи «стелс», зі схем, вкрадених у США чи Росії. Підозрілим також здався той факт, що Китай дуже швидко створив винищувач і почав проводити випробування. Спочатку у Пекіні говорили, що він з'явиться не раніше 2017 року, а в Америці і зовсім очікували побачити перший китайський винищувач-невидимку у 2020 році або навіть пізніше.

За однією з версій, технологію «стелс» при створенні J-20 китайці могли скопіювати з американського F-117, що розбився у 1999 році у Сербії. Уламки вони, можливо, купили у місцевих фермерів.


Самі китайці категорично заперечують, що побудували свій літак на основі чужих технологій, і запевняють, що це виключна заслуга їхніх власних розробників та інженерів. Це підтверджують і китайські льотчики-випробувачі: один з них розповів, що деякі характеристики, якими володіє J-20, - це справжній технологічний прорив країни.

Разом з тим, поки на J-20 стоять імпортовані російські двигуни. Так що поки китайці не створять свій аналог, новітні винищувачі не надійдуть у серійне виробництво.

Читайте також:

ВМС Євросоюзу вперше атакували бази сомалійських піратів

У літак президента Франції вдарила блискавка

Найпотужніший ураган в Іспанії підкидав літаки, як паперові, не даючи приземлитися (відео)

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...