Китай став найбільшим у світі ринком персональних комп'ютерів

23 серпня 2011 в 14:56
Китай уперше в історії обігнав США з продажів персональних комп'ютерів (ПК), ставши за підсумками II кварталу 2011 року найбільшим ринком світу.

За даними дослідницької компанії IDC, продажі ПК у КНР за звітний квартал зросли до 11,9 млрд дол, тоді як у США, навпаки, скоротилися до 11,7 млрд дол. Частка Китаю на світовому ринку ПК оцінюють у 22%, США - 21%.

Китай обійшов США й за кількістю одиниць проданих ПК: якщо в США продано 17,7 млн одиниць (-4,9%), то в Піднебесній цей показник становив 18,5 млн комп'ютерів (+14,3%).

Утім, відзначає IDC, лідерство Китаю поки короткочасне: основний пік продажів у США традиційно припадає на IV квартал. Саме тоді американці знову займуть п'єдестал найбільшого ринку ПК у світі та втримають це звання й за підсумками року. Але вже наступного року Китай однозначно має стати незаперечним лідером ринку, відзначають експерти.

Варто зазначити, що виробництво ПК активно розвивається в Китаї, тоді як у США на тлі високої конкуренції все більше й більше іменитих виробників відмовляється від цієї ніші. Так, кілька років тому підрозділ з виробництву комп'ютерів компанії IBM продано китайській Lenovo, а нещодавно від цього напряму публічно відмовилася й HP.

У міру розвитку китайської економіки (й стагнації американської) Пекін поступово відбирає лідерство у США в різноманітних галузях. Так, у розпал кризи Китаю вдалося стати найбільшим авторинком світу, й це звання він утримує досі

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...