Китай побудує аеродром на крижаному щиті Антарктиди

12 квітня в 08:04

Зараз китайці використовують в якості транспорту до південного континенту криголам, побудований в Херсоні.

ледокол
Криголам для китайських експедицій в Антарктиду побудували в Херсоні
Википедия
Китай до 2018 року почне будівництво власного аеродрому на крижаному щиті Антарктиди, щоб забезпечувати чотири свої наукові станції на південному континенті.

"Спочатку летовище матиме лише злітно-посадкову смугу, тому будівництво буде легким — нам буде потрібно лише вирівняти обраний ділянку і підтримувати його в такому стані", — заявив заступник директора китайського Інституту полярних досліджень при державному океанологічне управління КНР Сунь Бов в інтерв'ю газеті China Daily, пише РИА "Новости". За словами вченого, в майбутньому Китай побудує інші злітно-посадкові смуги, щоб аеродромом могли користуватися і великі літаки без спеціальних лиж. Будівництво аеродрому має початися під час 34-ї арктичної експедиції Китаю, яка планує дістатися до Антарктиди до кінця цього року.

У вівторок завершилася 33-я арктична експедиція КНР, яка розпочалася 2 листопада 2016 року. Криголам "Сюелун" ("Сніжний дракон") з 256 членами експедиції за 161 день подолав близько 31 тисячі морських миль.

У ході цієї експедиції китайці вибрали майданчик в море Росса, де буде побудована п'ята наукова станція Китаю в Антарктиді . В ході експедиції "Сюелун" відвідав усі чотири існуючі китайські наукові станції в Антарктиді — "Чанчен", "Чжуншань", "Кунлунь" і "Тайшань".

Читайте також: Опубліковано відео з гігантською тріщиною в Антарктиді

Криголам "Сюэлун" побудований в 1993 році на Херсонському суднобудівному заводі.

В кінці грудня 2016 року Китай почав будівництво першого вітчизняного криголама вартістю приблизно 153 мільйони доларів.

Нагадаємо, що українські полярники в Антарктиді проводять дослідження на належній нашій країні станції Вернадського.

За матеріалами: РИА Новости
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...