Китай планує створити конкурентів Apple і Samsung

23 січня 2013 в 15:50

Створення місцевих "електронних" гігантів є частиною масштабного плану КНР з консолідації розрізнених галузей промисловості (автомобільну, сталеливарну, алюмінієву та інші).

Apple
Китай має намір створити конкурентів Apple і Samsung

Китаю озвучили план зі створення великих компаній у секторі електроніки, здатних конкурувати зі світовими виробниками. Поставлену мету планується досягти протягом двох років шляхом купівель (у тому числі за кордоном) і альянсів, пише The Wall Street Journal.

Створення місцевих "електронних" гігантів є частиною масштабного плану КНР з консолідації розрізнених галузей промисловості (автомобільну, сталеливарну, алюмінієву та інші). Зробити це планується через те, що саме надлишком виробничих потужностей у важкій промисловості пояснюється уповільнення темпів зростання економіки Китаю за останні два роки. Як відзначає газета, нова ініціатива Пекіна передбачає відхід від економіки, зосередженої навколо дешевого виробництва електроніки, і формування високоприбуткових компаній з сильним міжнародним брендом.

За планом міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю, в країні має бути створено від 5 до 8 IT-компаній, обсяг продажів яких складе щонайменше 100 мільярдів юанів (16 млрд доларів) до 2015 року. У 2011-м такій вимозі відповідали лише дві фірми: виробник персональних комп'ютерів Lenovo Group і Huawei Technologies, яка займається телекомунікаційним обладнанням.

Як приклад проникнення Китаю на ринок Заходу можна назвати виробника побутової техніки Haier, який у листопаді 2012 року поглинув новозеландську компанію Fisher & Paykel. Сума угоди склала близько 766 мільйонів доларів. Так, заволодівши ключовою технологією, китайці пробили собі шлях в Австралію і Європу.

Перед КНР стоять дві проблеми. По-перше, якість її продукції поки ще не дотягує до світового рівня. Виробники, які вважаються найбільшими у себе в країні, помітно відстають від зарубіжних конкурентів. По-друге, влада деяких країн має недовіру до китайських фірм. Приміром, у жовтні 2012 року конгрес порекомендував заборонити концернам Huawei і ZTE проводити операції на території США. Таке рішення пояснювалося тим, що компанії можуть становити потенційну загрозу національній безпеці через зв'язки з урядом Китаю, а їх обладнання може бути використане для стеження за американцями.

Читайте також:

Злодії проникли в центр досліджень Microsoft і вкрали продукцію Apple

Apple тестує дві нові моделі iPhone

Samsung готовий відстоювати своє лідерство на українському ринку планшетів

Названо знакові події 2012 року в сфері високих технологій

За матеріалами: vesti.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...