Топ Новини

Кембриджський університет виклав в інтернет древній біблійній рукопис (ФОТО)

22 грудня 2012 в 15:55
Папірус Неша, який датується другим століттям до християнської ери, в 1898 році був виявлений в Єгипті, перший опис манускрипту опублікували в 1903 році. Він вважався найдавнішим єврейським рукописом аж до відкриття у 1947 році Кумранських рукописів, відомих також як Сувої Мертвого моря.
picture.jpg
lenta.ru

Кембриджський університет опублікував у своїй цифровій бібліотеці копію Папірусу Неша - другого за стародавністю з відомих науці біблійних рукописів. Манускрипт, оцифрований у високій роздільній здатності, включає десять старозавітних заповідей і фрагмент молитви "Шма Ісраель" ("Послухай, Ізраїль").

Папірус Неша, який датується другим століттям до християнської ери, в 1898 році було виявлено в Єгипті, перший опис манускрипту опублікували в 1903 році. Він вважався найдавнішим єврейським рукописом аж до відкриття у 1947 році Кумранських рукописів, відомих також як Сувої Мертвого моря: найстаріші з цих рукописів відносяться, за різними даними, до 3-5 століть до християнської ери.

Копії Сувоїв Мертвого моря також доступні користувачам інтернету. Раніше в грудні тисячі фрагментів оцифрованих рукописів були опубліковані в електронній бібліотеці, що працює під егідою Управління старовини Ізраїлю.

Кембріджська цифрова бібліотека включила Папірус Неша, іменований на честь британського археолога, який викупив його у британського книгопродавця, в свою колекцію єврейських рукописів. Як зазначає ізраїльське агентство JTA, на сайт бібліотеки також завантажено копії інших старовинних біблійних рукописів із зібрання університету - зокрема, Каїрської генізи, Кодексу Бези і Дірской книги.

Читайте також:

Гарвардський професор виявила у Ісуса Христа дружину

У Туреччині знайдено Біблія, якої 1500 років (фото)

Іспанська старенька, знівечені старовинну фреску з Ісусом, вимагає від церкви «гонорар» (ФОТО)

Геологи перевірили дату страти Ісуса Христа

 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...