Топ Новини

Касперський назвав кібертероризм новою ключовою загрозою глобального масштабу

14 вересня 2012 в 14:28
У світі немає країни, яка були б захищена від комп'ютерних атак, вважає Касперський. Специфіка кібератак полягає в тому, що їх можна організувати легко і дешево - достатньо декількох інженерів.
virus.jpg
rosbalt.ru

Життя кожної країни залежить від кіберсистем, які на сьогоднішній день є надзвичайно вразливими для атак, в тому числі - терористичних. Про це сказав в ході дискусії на 9-й Ялтинській щорічній зустрічі YES засновник антивірусної компанії Євген Касперський.

«Нам іноді складно собі уявити, наскільки ми залежимо від кіберсистем. Вони керують усім - від шахт до електростанцій. Фактично, вони керують фізичним світом», - підкреслив він.

У той же час, багато з цих систем є простими, підкреслив Касперський. Це означає високий рівень їхньої вразливості - атакувати їх досить просто. «Можливі атаки на телекомунікації, на інтернет, мобільні системи зв'язку. Немає у світі країни, яка були б захищена від комп'ютерних атак», - сказав він.

На думку російського IT-підприємця, специфіка кібератак полягає в тому, що їх можна організувати досить легко і дешево. «Достатньо кількох інженерів, комп'ютерників і невеликого бюджету, щоб спроектувати цю атаку. І ви навіть не будете знати, хто або що за нею стоїть», - цитує Касперського прес-служба форуму.

Згадавши про концепцію Кондолізи Райс, яка говорила про три глобальні шоки, яких зазнав світ протягом останніх 10 років, Касперський висловив припущення, що кібертероризм може стати четвертим чи п'ятим глобальним шоком. «Ми повинні про це постійно пам'ятати, тримати це в підсвідомості», - сказав він.

9-та Ялтинська щорічна зустріч «Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом» проходить з 13 по 16 вересня в Лівадійському палаці Ялти. Близько 200 представників політичних, ділових і громадських кіл з 20 країн світу обговорюють основні глобальні виклики та їхній вплив на Європу, Україну та світ.

Читайте також:

Херсонський губернатор зізнався в хакерській атаці на сайт облдержадміністрації

Київська міліція шукає головного борця з хакерами на зарплату 1,5 тис. грн

США залишають за собою право застосовувати військову силу для боротьби з кібер-атаками

Число кібератак в 2011 році зросло майже в два рази

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...