Канада запустить перший у світі супутник-телескоп для відстеження астероїдів

Поділитися
Канада запустить перший у світі супутник-телескоп для відстеження астероїдів © SPACE.com
Супутник NEOSSat буде стежити за атонами - групою навколоземних астероїдів, чиї орбіти перетинають земну з внутрішнього боку.

У понеділок, 25 лютого, Канада запустить у космос перший у світі орбітальний телескоп для відстеження астероїдів. Старт заплановано на 07:20 за часом атлантичного узбережжя Північної Америки (14:20 за Києвом).

Супутник NEOSSat, призначений для спостереження за навколоземними об'єктами, повинен буде доставити на геостаціонарну орбіту індійську ракету-носій, яка буде запущена з космодрому Шріхарікота, розташованого на острові у Бенгальській затоці.

NEOSSat - не тільки перший канадський космічний телескоп, але і перший у світі телескоп, спеціально сконструйований для виявлення і відстеження астероїдів. Здійснюючи виток навколо Землі за 100 хвилин, він буде робити сканування космічного простору поблизу Сонця з метою виявити ті астероїди, які практично неможливо знайти зараз іншими засобами. Крім того, новий супутник здатний відстежувати ситуацію з орбітальним сміттям, і це буде його друга завдання.

Орбітальний телескоп NEOSSat створювався канадськими інженерами за замовленням Канадського космічного агентства і міністерства оборони країни із застосуванням останніх досягнень космічних технологій. Маса апарату - всього 65 кілограмів, він оснащений відносно невеликим телескопом діаметром 15 - міліметрів. Його розташування над Землею на висоті приблизно 800 кілометрів дозволить виявляти ледь помітні сліди астероїдів.

Створення космічного апарату обійшлося в 25 мільйонів доларів. У нього немає рухової установки, супутник обладнаний лише сонячними панелями. Для функціонування йому потрібно всього 80 ватт енергії.

Разом із супутником NEOSSat на геостаціонарну орбіту будуть також відправлені перший канадський військовий супутник "Сапфір" і два наносупутники. Завдання "Сапфіра" - відстежувати об'єкти на навколоземних орбітах, щоб не допустити зіткнень між супутниками або супутників з космічним сміттям. Наносупутники, сконструйовані у Лабораторії космічних польотів при Торонтському університеті, оснащені телескопом і покликані вести спостереження за найяскравішими зірками Всесвіту.

Раніше повідомлялося, що Китайські вчені отримали можливість краще розгледіти Всесвіт. У Шанхаї побудували найбільший в Азії і четвертий за потужністю у світі повноповоротний радіотелескоп. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі