Історики розкрили таємницю довгого життя однієї з найдавніших цивілізацій Землі

28 січня в 15:00

Представники Індської цивілізації вирощували кілька видів злаків та овочів одночасно.

33
Чисельність населення Індської цивілізації становила близько п'яти мільйонів осіб
Вчені заявили про те, що їм вдалося розкрити секрет "живучості" Індської цивілізації, яка жила в долині річки Інд в 3300 – 1300 роках до нашої ери. Висновки дослідників опубліковані в журналі Current Anthropology.

Індська цивілізація вважається третьою за часом появи давньосхідною цивілізацією. Їй передували тільки Єгипетська та Месопотамська. Разом з тим, в період розквіту Індська цивілізація була найчисельнішою, чисельність її населення становила близько п'яти мільйонів осіб.

Дослідники також звернули увагу на надзвичайну "живучість" цивілізації: її занепад настає тільки після 1900 року до нашої ери, що пов'язують з кліматичними змінами. Разом з тим, вчені помітили, що представники Індської цивілізації вміли боротися з природними катаклізмами краще, ніж представники інших культур.

Читайте також: Вчені NASA запропонували простий спосіб пошуку слідів життя на інших планетах

Тепер же вчені провели розкопки поблизу міста Ракхігархі – одного з найбільших міст Індської цивілізації. Дослідники звернули увагу на спосіб обробки сільськогосподарських культур. Як з'ясувалося, мешканці долини річки Інд вирощували кілька видів злаків та овочів одночасно. Проаналізувавши наявні дані по всім великим містам Індської цивілізації, вчені з'ясували, що всі вони перебували в кліматичних зонах, де сезони дощів в літній і зимовий періоди перетиналися. Іншими словами, якщо влітку урожай не вдався, то положення рятували зимові культури. Саме це, на думку вчених, і дозволило цивілізації проіснувати так довго.

Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.

За матеріалами: Naked Science
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Володимир Марківський 31 января, 22:41 "Індська цивилізація вважається третьою за часом ... Їй передували тільки Єгипетська та Месопотамська". А що Трипільської вже не було в V - IV ст. до н.е.!? За свідченням римського філософа і істрика, І ст. до н.е. - І ст. н.е., Помпея Трога: "Скіфський народ завжди вважався найдавнішим, хоча між скіфами і єгиптянами довго була суперечка про старовину походження". Єгиптяни вихвалялися, що від них пішли усі народи, а скіфи стверджували, що їх пращури кочували по наших просторих степах ще тоді, коли Єгипту навіть не було на світі. Єгиптяни наводили такі аргументи: "На початку Світу, коли одні країни зазнавали від нестерпної спеки, а інші, як ваша Скіфія, покривались льодом від жахоивого холоду, в Єгипті був клімат помірний. І коли в інших країнах люди існувати не могли, поки не було знайдено захисту від жари і холоду, то Єгипті були усі умови для цього. Ні зимові холоди, ні літня спека не заподіювали страждань його машканцям, а родючий грунт давав щедру кількість їжі".
    Володимир Марківський 31 января, 23:00
    ПС Скіфи не визнавали помірність клімату доказом більш давнього походження і наводили свої аргументи: "Кожному ясно, що природа розприділивши по країнах холод і спеку, відразу ж створила живі істоти і рослини, здатні переносити той або інший клімат. Ваші рослини наприклад, люблять багато тепла і не терплять холоду, а наші цілком переносять зиму. Що стосується родючості ваших земель, то вони не відразу стали родючими. Знадобилось багато віків і праці багатьох поколінь для спорудження гребель і зрошувальних каналів, після того ваші поля стали давати врожай. Єгипет міг і може бути обробляємий тільки за умов загородження Нілу, і тому здається останньою країною відносно давнини походження , оскільки він і утворений мабуть, пізніше за усі країни за допомогою царських гребель, або наносів Нілу. ......
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...