Існування життя на відкритих NASA екзопланетах залежить від наявності атмосфери - The Economist

Поділитися
Існування життя на відкритих NASA екзопланетах залежить від наявності атмосфери - The Economist В найближчі кілька років вчені з'ясують, чи є у знайдених NASA екзопланет атмосфера. © N+1
Планети постійно повернуті до зірки лише одним боком, тож без клімату навряд чи на них може бути рідка вода.

Найбільш інтригуюче у сімох нововідкритих екзопланет в сонячній системі TRAPPIST-1, про які вчора оголосили в NASA, стало те, що три з них розташовані в так званій "зоні життя". І теоретично на їхній поверхні може існувати вода в рідкому стані. Однак все залежить від наявності у них атмосфери.

Про це сьогодні пише The Economist, нагадуючи, що рідка вода вважається обов'язковою умовою винекнення життя. Принаймні, це так на Землі.

Однак, відкриті планети системи TRAPPIST-1 мають одну важливу особливість, яка відрізняє їх від нашої планети. Вони надто близько розташованої до своєї зірки і "припливно заблоковані". Це означає, що їхні орбіти і періоди обертання синхронізовані так, що вони завжди повернуті до своєї зірки лише одним боком. Аналогічним чином Місяць завжди повернутий лише одним боком до Землі. Тож наявність рідкої води залежить від того, чи є в них атмосфера і яка вона.

Якщо атмосфери немає, тоді один бік відкритих планет постійно нагрівається зіркою, в той час як інший - замерзає. І лише невелика смуга їхньої поверхні може мати рідку воду. Якщо ж у планет є атмосфера, тоді ситуацію на їхній поверхні складніше передбачити. Вона буде залежати від кліматичних моделей, які здатні вирівняти температуру за рахунок руху холодного і теплого повітря між двома півкулями.

Питання, чи має хоч одна з семи планет TRAPPIST-1 атмосферу, лишається відкритим. Втім, вони відносно близько розташовані до Землі. Вчені зможуть дати відповідь впродовж найближчих кількох років, після запуску нових потужних телескопів. Відомості про точний хімічний склад атмосфер екзопланет дозволяє оцінити вірогідність життя на поверхні.

Одним з телескопів, який допоможе у вивчені семи знайдених екзопланет, може стати космічний телеском Джеймса Вебба. Він буде запущений в 2018 році і стане наступником телескопа Хаббл. Система TRAPPIST-1 буде серед пріоритетних цілей для нього.

Як повідомлялося, дослідники NASA хочуть повернути Плутону статус планети.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі