IBM запустить сервіс квантових обчислень

6 березня в 17:43

Запуск сервісу відбудеться вже у 2017 році.

квантовый компьютер
IBM надасть доступ до квантового комп'ютера, який оперує 20 кубітами
New Scientist
Американська компанія IBM планує у 2017 році запустити перший в світі комерційний сервіс квантових обчислень, повідомляється в прес-релізі компанії.

У 2016 році компанія запустила проект Quantum Experience, який дозволяє кожному бажаючому отримати доступ до вантового комп'ютера IBM на п'яти кубітах за допомогою хмарного сервісу. Новий проект представляє собою розширену версію Quantum Experience та пропонує доступ до квантового комп'ютера, який оперує 20 кубітами. Компанія має намір у першій половині цього року представити відповідне програмне забезпечення.

Крім того, протягом найближчих декількох років IBM планує ще розширити можливості проекту IBM Q і надати доступ до комп'ютера, який оперує приблизно 50 кубітами.

В яких областях буде застосовуватися нова технологія поки невідомо, але, за заявою компанії, її проект може бути використаний для квантового моделювання хімічних сполук.

Читайте також: Вчені планують побудувати квантовий комп'ютер розміром з футбольне поле

Головна відмінність квантового комп'ютера від класичного полягає в тому, що він, теоретично, може в одну мить виробляти до мільйона обчислень, тоді як звичайний – тільки одне. Звичайний комп'ютер кодує інформацію за допомогою нулів і одиниць, тобто двійкового коду. Одиницею інформації в ньому є біт. У квантового комп'ютера на озброєнні кубіти, які можуть приймати значення нуля і одиниці одночасно, за рахунок стану суперпозиції. Вже це дає квантовому комп'ютеру колосальну перевагу перед звичайним.

Раніше повідомлялося про те, що створення квантового комп'ютера інвестує компанія Intel. Розмір грошових вкладень складе 50 мільйонів доларів. За розробку комп'ютера візьмуться фахівці Організації прикладних досліджень і Делфтського технологічного університету в Нідерландах.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...