"Хаббл" зробив фото галактики, що "лежить на боці"

25 січня 2016 в 14:16

Галактика знаходиться на відстані одного мільярда світлових років від Землі.

хаббл
"Хаббл" зробив фото галактики із сузір'я Ерідана

Телескоп "Хаббл" зробив фото вражаючої галактики LO95 0313-192. На знімку, який був опублікований на сайті телескопа, галактика розташована ліворуч, і здається, що вона "лежить на боці".

Галактика знаходиться на відстані мільярдів світлових років від Землі в сузір'ї Ерідана і має спіральну форму, схожу на Чумацький Шлях. У центрі галактики і на її рукавах можна помітити яскраві викиди газу, які в деяких місцях зриваються вкрапленнями темного пилу.

Як правило, яскраві спалахи газу, які рухаються зі швидкістю світла, виходять з ядер гігантських еліптичних галактик чи галактик, які знаходяться в процесі злиття. Але астрономи виявили, що яскраве світло виходить безпосередньо з центру LO95 0313-192. Крім того, в галактиці містяться ще два джерела рентгенівського випромінювання, що робить її ще більш незвичайною.

Читайте також: Телескоп "Хаббл" зробив фото галактики з гігантською чорною дірою в центрі

На знімку також можна помітити сусідку LO95 0313-192 – галактику, відому під назвою [LOY2001] J031549.8-190623.

лежащая на боку галактика
spacetelescope.org

Раніше "Хаббл" зробив фото галактики-бунтаряГалактика має неправильну форму, яка не дає віднести її до ні спіральних, ні до еліптичних галактик. Це робить її "бунтарем" серед галактик. Галактика була відкрита Джоном Гершелем у 1834 році і спочатку була віднесена до планетарних туманностей. Пізніше було встановлено, що NGC 5408 є цілою галактикою.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...